Detail materiálu pro radu čj. RK-38-2014-85

RK-38-2014-85.doc  RK-38-2014-85pr01.doc
Číslo jednacíRK-38-2014-85
NázevSmlouva o výpůjčce nebytových prostor užívaných Nemocnicí Nové Město na Moravě, příspěvkovou organizací pro potřeby Zdravotnické záchranné služby Kraje Vysočina, příspěvkové organizace
Zpracoval J. Štanclová
Předkládá S. Měrtlová
Popis problémuNemocnice Nové Město na Moravě, příspěvková organizace, dále také nemocnice nebo půjčitel , požádala o souhlas s uzavřením smlouvy o výpůjčce (bezúplatným dočasným užíváním) nebytových prostor o celkové ploše 392,29 m2 z celkové plochy 919 m2 nacházejících se v objektu užívaném nemocnicí č.p. 607 na pozemku p. č. 2940, na adrese Žďárská 610, Nové Město na Moravě. Pozemek, jehož součástí je budova s předmětným nebytovým prostorem, je zapsaný na LV č. 3333 v katastru nemovitostí vedeném Katastrálním úřadem pro Vysočinu, Katastrální pracoviště Žďár nad Sázavou, katastrální území Nové Město na Moravě. Účelem výpůjčky je zajistit prostory pro výjezdovou základnu Zdravotnické záchranné služby Kraje Vysočina, příspěvkové organizace (ZZS KV). ZZS KV užívá předmětné prostory i v současnosti, ale smluvní vztah je sjednán jen do konce tohoto roku.
Nemocnice má předmětné nebytové prostory v nájmu od Kraje Vysočina na základě nájemní smlouvy uzavřené dne 10. 7. 2003 mezi Krajem Vysočina a nemocnicí. Návrh smlouvy o výpůjčce předpokládá dobu trvání výpůjčky do 31. 12. 2024 (s možností výpovědi), úhrada za poskytované služby je sjednána ve výši 40% skutečné spotřeby elektrické energie, plynu, vodného a stočného na základě faktur vystavených půjčitelem, 25% nákladů souvisejících s provozem umývárny - odvoz kalů a rozbor vody na základě faktur vystavených půjčitelem a další prokazatelné náklady věcně související s užíváním nebytových prostor a poskytovaných služeb ve výši 4 000,- Kč čtvrtletně. Bližší podmínky výpůjčky jsou uvedeny v návrhu smlouvy o výpůjčce, který je obsažen v materiálu RK-38-2014-85, př. 1.
Navrhované podmínky výpůjčky překračují smluvní rámec, v rámci kterého je oprávněna nemocnice nakládat s předmětem nájmu bez ad hoc souhlasu pronajímatele (výpůjčka trvá déle než 3 roky), je proto nezbytný předchozí souhlas pronajímatele (zřizovatele).
Návrh řešení Uzavřením smlouvy o výpůjčce nebude narušen chod nemocnice ani nebude znemožněno užívání majetku k hlavnímu účelu nemocnice. Odbor zdravotnictví doporučuje radě kraje udělit souhlas s uzavřením smlouvy o výpůjčce dle materiálu RK-38- 2014-85, př. 1.
Příslušnost rady kraje k udělení souhlasu s uzavřením smlouvy je dána ustanovením § 59 odst. 1 písm. i) zákona č. 129/2000 Sb., o krajích (krajské zřízení), ve znění pozdějších předpisů.
StanoviskaOdbor majetkový: Stanovisko bude sděleno na jednání rady kraje.
souhlasí
s uzavřením smlouvy o výpůjčce dle podmínek stanovených v materiálu RK-38-2014-85, př. 1.
Odpovědnost odbor zdravotnictví, ředitelka Nemocnice Nové Město na Moravě, příspěvkové organizace
Termín 18. 12. 2014