Detail materiálu pro radu čj. RK-38-2014-02

RK-38-2014-02.doc
Číslo jednacíRK-38-2014-02
NázevUzavření smlouvy zakládající právo provést stavbu a smlouvy o výpůjčce v rámci majetkoprávní přípravy stavby II/405 Příseka obchvat - napojení na obchvat
Zpracoval V. Chmela
Popis problémuTento materiál projednává uzavření smlouvy zakládající právo investora provést stavbu a smlouvy o výpůjčce na pozemcích zahrnutých do trvalého a dočasného záboru stavby II/405 Příseka obchvat - napojení na obchvat .
Jedná se o opravu silnice II. třídy č. 405 v průtahu obcí Příseka a od obce směrem na Brtnici. Stavba zahrnuje opravu vozovky, obnovu odvodnění (prohloubení příkopů a vyčištění propustků), v nezbytné míře úpravu navazujících sjezdů a řešení odvodnění silnice.
Podle projektové dokumentace je výše uvedenou stavbou dotčen pozemek vedený ve zjednodušené evidenci - původ PK jako par. č. 758/1 a pozemky vedené v katastru nemovitostí jako par. č. 758/2, par. č. 2029/1 a par. č. 2030/1 v katastrálním území Příseka. Tyto pozemky jsou ve vlastnictví města Brtnice. Prostřednictvím smlouvy zakládající právo investora provést stavbu a smlouvy o výpůjčce chce odbor majetkový řešit majetkoprávní přípravu stavby II/405 Příseka obchvat - napojení na obchvat .
Návrh řešení Odbor majetkový navrhuje uzavřít s městem Brtnice smlouvu zakládající právo investora provést stavbu II/405 Příseka obchvat - napojení na obchvat a smlouvu o výpůjčce na pozemek vedený ve zjednodušené evidenci - původ PK jako par. č. 758/1 a pozemky vedené v katastru nemovitostí jako par. č. 758/2, par. č. 2029/1 a par. č. 2030/1 v katastrálním území Příseka a to na dobu 7 měsíců od předání staveniště zhotoviteli. Smlouva není předkládána, protože se jedná o standardní smluvní vztah.
StanoviskaOdbor dopravy a silničního hospodářství souhlasí s uzavřením smlouvy zakládající právo investora provést stavbu a smlouvy o výpůjčce, uzavírané v rámci majetkoprávní přípravy stavby II/405 Příseka obchvat - napojení na obchvat .
uzavřít mezi Krajem Vysočina na straně investora a městem Brtnice na straně vlastníka pozemků v rámci majetkoprávní přípravy stavby II/405 Příseka obchvat - napojení na obchvat smlouvu zakládající právo investora provést stavbu a smlouvu o výpůjčce na pozemek vedený ve zjednodušené evidenci - původ PK jako par. č. 758/1 a pozemky vedené v katastru nemovitostí jako par. č. 758/2, par. č. 2029/1 a par. č. 2030/1 v katastrálním území Příseka a to na dobu 7 měsíců.
Termín 31. 12. 2015