Detail materiálu pro radu čj. RK-37-2014-09

RK-37-2014-09.doc  RK-37-2014-09pr01.doc  RK-37-2014-09pr02.doc  RK-37-2014-09pr03.pdf
Číslo jednacíRK-37-2014-09
NázevUzavření smluv o budoucí smlouvě o zřízení služebnosti v k. ú. Bedřichov u Jihlavy a obci Jihlava pro akci SŠ automobilní Jihlava - rekonstrukce kanalizace a SŠ PTA Jihlava - školní 1A, rozšíření metropolitní optické sítě Jihlava
Zpracoval L. Sýkorová
Popis problémuTento materiál projednává uzavření smluv o budoucí smlouvě o zřízení služebnosti, které jsou nezbytné pro vydání územního rozhodnutí a stavebního povolení na výše uvedené akce na pozemcích par. č. 51/5, par. č. 51/13 a par. č. 505/1 v k. ú. Bedřichov u Jihlavy a obci Jihlava.
Usnesením 0838/16/2014/RK rada kraje rozhodla zařadit novou akci SŠ automobilní Jihlava - havárie statiky objektu a kanalizace do kapitoly Nemovitý majetek, přílohy M1: Technická zhodnocení a vyjmenované opravy ve školství.
S účinností od 1. 7. 2014 došlo ke sloučení Střední průmyslové školy Jihlava, Střední školy technické Jihlava a Střední školy automobilní Jihlava.
Z důvodu špatně fungující ČOV a dále plánovaných stavebních úprav v areálu SŠ PTA, Školní 1a, Jihlava vznikla potřeba vybudovat novou kanalizaci napojenou na městský řad a pro budoucí využití též přípravu na rozšíření optické sítě ROWANET. Přípojka a optický kabel se budou nacházet mj. na části pozemků 51/5, par. č. 51/13 a par. č. 505/1 v k. ú. Bedřichov u Jihlavy a obci Jihlava. Pozemky par. č. 51/13 a par. č. 505/1 jsou ve vlastnictví statutárního města Jihlava. Pozemek par. č. 51/5 je ve vlastnictví České republiky s příslušností hospodařit Státní pozemkový úřad (dále jen SPÚ).
Návrh řešení OM k zajištění plynulé majetkoprávní přípravy navrhuje radě kraje rozhodnout uzavřít se statutárním městem Jihlava a SPÚ smlouvy o budoucí smlouvě o zřízení služebnosti pro akci SŠ Automobilní Jihlava - rekonstrukce kanalizace a SŠ PTA Jihlava - školní 1A, rozšíření metropolitní optické sítě Jihlava na výše uvedených pozemcích.
Služebnost na pozemcích ve vlastnictví statutárního města Jihlava bude zřízena bezúplatně, přičemž za dotčení komunikace je nutné před zahájením výstavby uhradit Odboru dopravy Magistrátu města Jihlavy správní poplatek za zvláštní užívání dle § 25 zákona č. 13/1997 Sb., a místní poplatek za užívání veřejného prostranství dle obecně závazné vyhlášky statutárního města Jihlavy o místním poplatku za užívání veřejného prostranství a za dotčení zeleně je nutné tento poplatek uhradit na Odboru životního prostředí Magistrátu města Jihlavy, tj. 1 Kč/m2/den.
Služebnost na pozemku SPÚ bude zřízena za úplatu ve výši jednorázové úplaty u kanalizace 100 Kč/bm a u optického kabelu za prvních 25bm 100 Kč, za každý další započatý bm 60 Kč. Předpokládaný rozsah dotčeného pozemku je 65 m délkových. Za užívání pozemku po dobu realizace je nutné uhradit jednorázovou paušální částku ve výši 1950 Kč.
Tento materiál předpokládá rozhodnout uzavřít uvedené smlouvy.
StanoviskaOI souhlasí s majetkoprávní přípravou stavby.
* uzavřít se statutárním městem Jihlava, se sídlem Masarykovo náměstí 97/1, 586 01 Jihlava, IČ 002 86 010 na straně budoucího povinného ze služebnosti a Krajem Vysočina na straně budoucího oprávněného ze služebnosti smlouvu o budoucí smlouvě o zřízení služebnosti na části pozemků par. č. 51/13 a par. č. 505/1 v k. ú. Bedřichov u Jihlavy a obci Jihlava pro akci SŠ Automobilní Jihlava - rekonstrukce kanalizace a SŠ PTA Jihlava - školní 1A, rozšíření metropolitní optické sítě Jihlava dle materiálu
RK-37-2014-09, př. 1;
* uzavřít s Českou republikou, s příslušností hospodařit Státní pozemkový úřad, se sídlem Husinecká 1024/11a, 130 00 Praha 3, IČ 013 12 774 na straně budoucího povinného a Krajem Vysočina na straně budoucího oprávněného smlouvu o budoucí smlouvě o zřízení věcného břemene služebnosti inženýrské sítě na části pozemku par. č. 51/5 v k. ú. Bedřichov u Jihlavy a obci Jihlava pro akci SŠ Automobilní Jihlava - rekonstrukce kanalizace a SŠ PTA Jihlava - školní 1A, rozšíření metropolitní optické sítě Jihlava dle materiálu RK-37-2014-09, př. 2.
Termín 31. 1. 2015