Detail materiálu pro radu čj. RK-35-2014-28

RK-35-2014-28.doc  RK-35-2014-28pr01.doc  RK-35-2014-28pr02.doc
Číslo jednacíRK-35-2014-28
NázevOdůvodnění významné veřejné zakázky k projektu Modernizace a standardizace vybavení ZZS Kraje Vysočina
Zpracoval P. Kutiš, J. Dvořáková
Předkládá S. Měrtlová
Popis problémuZastupitelstvo kraje usnesením č. 0277/04/2014/ZK vyslovilo souhlas s realizací projektu Modernizace a standardizace vybavení ZZS Kraje Vysočina (dále jen projekt ). Projekt je realizován v souladu s 23. výzvou k podání žádosti o poskytnutí podpory z Integrovaného operačního programu (dále jen IOP ). Příspěvek z Evropského fondu regionálního rozvoje dle pravidel výzvy činí maximálně 85 % celkových způsobilých výdajů projektu. Žadatel se na financování projektu podílí nejméně 15 % spolufinancováním způsobilých výdajů a financováním nezpůsobilých výdajů. Realizace projektu musí být ukončena nejpozději 30. 11. 2015. Celkové způsobilé výdaje projektu jsou ve výši 77 955 082 Kč a nezpůsobilé výdaje jsou ve výši 504 918 Kč.
Projektová žádost byla dne 31. 10. 2014 doporučena řídícím orgánem IOP k poskytnutí dotace.
V rámci projektu Kraj Vysočina připravuje na přelomu roku 2014/2015 zadat významnou veřejnou zakázku na dodávky s názvem: Dodávka sanitních vozů včetně technického vybavení pro ZZS Kraje Vysočina (dále jen veřejná zakázka ). Předpokládaná hodnota této nadlimitní a současně významné veřejné zakázky je stanovena ve výši 56 173 554 Kč bez DPH. Zadavatel předpokládá plnění veřejné zakázky na základě smlouvy. Zahájení plnění podle smlouvy se předpokládá v březnu 2015, ale konkrétní datum zahájení plnění odvisí od ukončení zadávacího řízení. Podle ustanovení § 156 odst. 4 zákona č. 137/2006 Sb., o veřejných zakázkách, ve znění pozdějších předpisů, je zadavatel povinen předložit odůvodnění významné veřejné zakázky ke schválení zastupitelstvu kraje. Schválení zastupitelstvem je podmínkou pro zahájení zadávacího řízení. Odůvodnění je zadavatel povinen uveřejnit ve lhůtě do 3 pracovních dnů ode dne uveřejnění zadávacího řízení na plnění veřejné zakázky na profilu zadavatele. V současnosti se finalizuje znění zadávací dokumentace a probíhá připomínkové řízení (nejen u Zdravotnické záchranné služby Kraje Vysočina, příspěvkové organizace, ale i u Centra pro regionální rozvoj ČR) a není vyloučeno, že dojde k dílčím úpravám zadávací dokumentace (bez vlivu na hlavní účel a předmět veřejné zakázky), které si vynutí drobné úpravy předkládaného odůvodnění. Z tohoto důvodu navrhujeme radě kraje pověřit k těmto úpravám hejtmana kraje.
Odůvodnění významné veřejné zakázky je uvedeno v materiálu RK-35-2014-28, př. 1. Doplňující informace ke stanovení předpokládané hodnoty veřejné zakázky a k obsahu obchodních podmínek jsou uvedeny v materiálu RK-35-2014-28, př. 2.
Návrh řešení Odbor zdravotnictví navrhuje radě kraje doporučit zastupitelstvu kraje schválit odůvodnění významné veřejné zakázky podle materiálu RK-35-2014-28, př. 1, materiálu RK-35-2014-28, př. 2 a zároveň pověřit hejtmana Kraje Vysočina rozhodnout o změnách odůvodnění významné veřejné zakázky, bude-li to nezbytné v souvislosti s výsledky připomínkového řízení k zadávací dokumentaci. Změnou nesmí dojít ke změně hlavního předmětu a účelu veřejné zakázky.
StanoviskaOdbor analýz a podpory řízení nemá k návrhu usnesení připomínky.
doporučuje
zastupitelstvu kraje:
* schválit odůvodnění významné veřejné zakázky dle materiálu RK-35-2014-28, př. 1;
* pověřit hejtmana Kraje Vysočina rozhodnout o změnách odůvodnění významné veřejné zakázky, bude-li to nezbytné v souvislosti s výsledky připomínkového řízení řídícího orgánu k zadávací dokumentaci; změnou nesmí dojít ke změně hlavního předmětu a účelu veřejné zakázky.
Odpovědnost odbor zdravotnictví
Termín 16. 12. 2014