Detail materiálu pro radu čj. RK-11-2005-34

NázevGrantový program Veřejná doprava 2004 - žádost Obce Luka nad Jihlavou
Zpracoval P. Kovář
Předkládá L. Staněk
Popis problémuObec Luka nad Jihlavou zaslala odboru dopravy a silničního hospodářství Krajského úřadu kraje Vysočina žádost o změnu Smlouvy o poskytnutí podpory č. FV 053/59/04 (včetně doplnění) ke grantovému programu Veřejná doprava 2004, spočívající ve změně lokalizace vybudování autobusové čekárny (s tím souvisí i navrhovaná změna názvu projektu). Důvodem pro navrhovanou změnu je zjištění obce Luka nad Jihlavou, že pozemek v místní části obce Otíně, na němž byl záměr vybudovat čekárnu, není ve vlastnictví obce. Dle informace ze strany obce jednání s majiteli o odprodeji pozemku nevedlo k dohodě, ač toto bylo předběžně přislíbeno. Žadatel navrhuje umístit čekárnu na ulici 1. máje v Lukách nad Jihlavou a uvádí, že tímto nebude změněn účel podpory, cena projektu ani doba realizace projektu.
Návrh řešení V souladu s postupem stanoveným Metodickou příručkou pro garanty grantových programů Fondu Vysočiny garant v případě nesrovnalostí mezi uzavřenou smlouvou a realizovaným plněním předkládá tyto nesrovnalosti k řešení radě kraje. Z tohoto důvodu jsou předkládány dvě varianty návrhu řešení, odbor dopravy a silničního hospodářství doporučuje variantu I.

Varianta I.
Garant grantového programu Veřejná doprava 2004 na základě žádosti Obce Luka nad Jihlavou (a jejího doplnění), zdůvodněné nevyřešenými majetkovými poměry v místní části obce Otíně, navrhuje Radě kraje řešit situaci schválením uzavření dodatku č.1 ke Smlouvě o poskytnutí podpory č. FV 053/59/04 dle přílohy č. 2 tohoto materiálu.

Varianta II.
Garant grantového programu Veřejná doprava 2004 navrhuje na základě Zásad pro poskytování podpory z Fondu Vysočiny neschválit uzavření dodatku č.1 ke Smlouvě o poskytnutí podpory č. FV 053/59/04 dle přílohy č. 2 tohoto materiálu a o tomto kroku obec Luka nad Jihlavou vyrozumět.
StanoviskaStanoviska nebyla vyžádána.
Návrh usneseníVarianta I.
Rada kraje
uzavření dodatku č. 1 ke Smlouvě o poskytnutí podpory č. FV 053/59/04 dle materiálu