Detail materiálu pro radu čj. RK-33-2014-03

Číslo jednacíRK-33-2014-03
NázevNabytí pozemku v k. ú. Houserovka a obci Pelhřimov
Zpracoval I. Flekalová
Popis problémuJedná se o nabytí pozemku zastavěného silnicí III/11256.
Kraj Vysočina je vlastníkem silnic II. a III. tříd. Z vlastnictví České republiky převzal kraj silniční majetek s nevypořádanými vlastnickými vztahy, které postupně řeší. Odbor majetkový zjistil, že pozemek par. č. 1534/1 v k. ú. Houserovka a obci Pelhřimov, který je ve vlastnictví města Pelhřimov, je zastavěný silnicí III/11256, která je ve vlastnictví Kraje Vysočina. Převodem tohoto pozemku z vlastnictví města Pelhřimov do vlastnictví Kraje Vysočina bude vlastník silnice III/11256 i vlastníkem pozemku zastavěného touto silnicí.
Návrh řešení OM navrhuje zahájit jednání o majetkoprávním vypořádání pozemku par. č. 1534/1 v k. ú. Houserovka a obci Pelhřimov s městem Pelhřimov s tím, že tento pozemek město Pelhřimov převede darem ze svého vlastnictví do vlastnictví Kraje Vysočina. Dojde tak k majetkoprávnímu vypořádání pozemku zastavěného silnicí III/11256 v k. ú. Houserovka a obci Pelhřimov. Darovací smlouva není předkládána, protože se jedná o standardní smlouvu.
StanoviskaKrajská správa a údržba silnic Vysočiny, pracoviště Pelhřimov souhlasí s převodem pozemku. ODSH s uvedeným převodem také souhlasí.
zahájit jednání o majetkoprávním vypořádání pozemku par. č. 1534/1 v k. ú. Houserovka a obci Pelhřimov z vlastnictví města Pelhřimov do vlastnictví Kraje Vysočina.
Termín 30.11.2014