Detail materiálu pro radu čj. RK-32-2014-59

RK-32-2014-59.doc  RK-32-2014-59pr01.pdf  RK-32-2014-59pr02.doc
Číslo jednacíRK-32-2014-59
NázevNávrh na poskytnutí dotace na realizaci projektu prevence kriminality - návrh na rozpočtové opatření na kapitole Požární ochrana a IZS
Zpracoval J. Pokorný
Předkládá I. Šteklová
Popis problémuZastupitelstvo Kraje Vysočina vyhlásilo usnesením č. 0264/03/2014/ZK grantový program Prevence kriminality 2014. Termín pro předložení žádostí o dotace z Fondu Vysočiny na projekty prevence kriminality byl stanoven na 11. 7. 2014. V uvedeném termínu bylo zaevidováno a v řídícím výboru řádně projednáno celkem 21 žádostí od 17 různých žadatelů. Následně byly žádosti posouzeny řídícím výborem a na základě jeho doporučení schváleno poskytnutí dotací v radě kraje dne 5. 8. 2014 a v zastupitelstvu kraje dne 9. 9. 2014.
Ve stanoveném termínu byla prostřednictvím datové schránky přijata i žádost organizace JUNIOR - dům dětí a mládeže, středisko volného času, Chotěboř, Tyršova 793 (dále jen JUNIOR Chotěboř ) - příloha RK-32-2014-59, př. 1. Žádost však nedopatřením nebyla předána k zaevidování, nebyla proto předložena k projednání v řídícím výboru ani v radě resp. zastupitelstvu kraje.
Organizace JUNIOR Chotěboř (zřizovatel Město Chotěboř) požádala o dotaci na projekt zaměřený na práci s dětmi v sociálně vyloučené lokalitě ve výši 60 000 Kč a vlastní spoluúčastí ve výši 45 200 Kč. Vzhledem k tomu, že byly splněny formální náležitosti, je vysoce pravděpodobné, že by projekt byl hodnocen a získal dotaci (min. 53 983 Kč), neboť alokovaná částka nebyla vyčerpána.
Návrh řešení Odbor sekretariátu hejtmana doporučuje radě kraje poskytnout organizaci JUNIOR Chotěboř dotaci na realizaci projektu Ukážu vám, co dokážu ve výši 60 000 Kč.
Řešení v rámci grantového programu Fondu Vysočiny by znamenalo znovu svolat řídící výbor, provést hodnocení tohoto projektu, znovu sestavit pořadí projektů a navrhnout nové řešení pro radu kraje resp. zastupitelstvo kraje. Mohlo by tak dojít k situaci, že se projekt umístí výše než některý z projektů, kterému byla poskytnuta dotace.
Vzhledem k tomu, že jsou smlouvy již uzavřeny, doporučuje odbor sekretariátu hejtmana poskytnout dotaci z rozpočtu kraje z kapitoly Požární ochrana a IZS, kde jsou rezervovány finanční prostředky, kromě jiného, i na řešení situace v sociálně vyloučených lokalitách.
StanoviskaOdbor informatiky - podpora byla zaevidována v systému eDotace - ID O01109.
Ekonomický odbor - nemá připomínky.
Odbor regionálního rozvoje souhlasí s navrženým řešením vzniklé situace. ORR doporučuje poskytnout dotaci za stejných smluvních podmínek jako z Fondu Vysočiny.
poskytnout dotaci z kapitoly Požární ochrana a IZS, § 5399 Ostatní záležitosti bezpečnosti a veřejného pořádku organizaci Junior - dům dětí a mládeže, středisko volného času, Chotěboř, Tyršova 793 ve výši 60 000 Kč na realizaci projektu Ukážu vám, co dokážu dle materiálu RK-32-2014-59, př. 2.
Odpovědnost OSH
Termín 31. 12. 2015