Detail materiálu pro radu čj. RK-31-2014-47

RK-31-2014-47.doc  RK-31-2014-47pr01.doc
Číslo jednacíRK-31-2014-47
NázevSouhlas s uzavřením dlouhodobé smlouvy o výpůjčce - Muzeum Vysočiny Třebíč, příspěvková organizace
Zpracoval J. Komínová
Předkládá K. Lisá
Popis problémuŘeditel Muzea Vysočiny Třebíč, příspěvkové organizace požádal o udělení souhlasu s uzavřením smlouvy o výpůjčce sbírkových předmětů za účelem výstavním, a to na dobu pěti let. Muzeum Vysočiny Třebíč, příspěvková organizace si v loňském roce vypůjčilo od Národního pedagogického muzea a knihovny J. A. Komenského knihy a periodika k vystavení v dětském pokoji, kde společně s hračkami představují návštěvníkům záliby malých šlechticů na přelomu 19. a 20. století. Jedná se celkem o 9 položek, které vhodně doplňují novou expozici Valdštejnové na Třebíči , realizovanou v rámci projektu Zámek Třebíč - modernizace zámku a zpřístupnění nových expozic . Vzhledem ke končící době výpůjčky vyjednalo muzeum novou dlouhodobou výpůjčku, viz RK-31-2014-47, př. 1.
Návrh řešení Odbor kultury, památkové péče a cestovního ruchu navrhuje Radě Kraje Vysočina v souladu se Zásadami Zastupitelstva Kraje Vysočina o vymezení majetkových práv a povinností příspěvkových organizací zřizovaných Krajem Vysočina ze dne 13. 12. 2011 č. 09/11 souhlasit s uzavřením smlouvy o výpůjčce dle materiálu RK-31-2014-47, př. 1, a to na dobu určitou od 7. 11. 2014 do 6. 11. 2019.
Výpůjčky sbírkových předmětů jsou v souladu se Zřizovací listinou Muzea Vysočiny Třebíč, příspěvkové organizace, ve které je mimo jiné v předmětu činnosti uvedeno, že organizace pořádá samostatně nebo ve spolupráci s jinými právnickými nebo fyzickými osobami výstavy vypůjčených výtvarných děl a souborů sbírkových a nesbírkových předmětů.
Po dobu udržitelnosti projektu Zámek Třebíč - modernizace zámku a zpřístupnění nových expozic , podpořeného z Regionálního operačního programu NUTS 2 Jihovýchod, má Muzeum Vysočiny Třebíč, příspěvková organizace za úkol zajistit do expozic předměty, kterými nedisponují krajské sbírky.
StanoviskaStanoviska nebyla vyžádána.
souhlasí
Odpovědnost odbor kultury, památkové péče a cestovního ruchu; ředitel Muzea Vysočiny Třebíč, příspěvkové organizace
Termín 31. 10. 2014