Detail materiálu pro radu čj. RK-31-2014-22

RK-31-2014-22.doc  RK-31-2014-22pr01.pdf  RK-31-2014-22pr02.pdf  RK-31-2014-22pr03.pdf
Číslo jednacíRK-31-2014-22
NázevNávrh rozpočtového opatření na kapitole Zdravotnictví - příspěvek na provoz pro Nemocnici Nové Město na Moravě, příspěvkovou organizaci, a Nemocnici Pelhřimov, příspěvkovou organizaci - projekt Moje nemocnice
Zpracoval D. Nikodýmová, M. Křížková
Předkládá S. Měrtlová
Popis problémuNemocnice Nové Město na Moravě, příspěvková organizace, a Nemocnice Pelhřimov, příspěvková organizace, (dále jen nemocnice ) uzavřely v září 2014 smlouvu o provedení projektu Moje nemocnice s firmou Corporate Consulting Group, s.r.o. Předmětem projektu je provedení analýzy vnitřního prostředí nemocnice (anonymní výzkum názorů a postojů zaměstnanců nemocnice), jejímž cílem je realizace konkrétních opatření vedoucích k dosažení optimálního vnitřního prostředí nemocnice ve zkoumaných oblastech.
Nemocnice požádaly prostřednictvím odboru zdravotnictví o úhradu nákladů související s realizací daného projektu dle materiálů RK-31-2014-22, př. 1 a RK-31-2014-22, př. 2
Projekt Moje nemocnice byl již v letošním roce realizován v Nemocnici Třebíč, příspěvkové organizaci.
Návrh řešení Odbor zdravotnictví navrhuje radě kraje schválit poskytnutí příspěvku na provoz společně s rozpočtovým opatřením ve vztahu k rozpočtu Kraje Vysočina řešící kompenzaci nákladů souvisejících s realizovanými projekty a změnu závazného ukazatele Příspěvek na provoz pro Nemocnici Nové Město na Moravě, příspěvkovou organizaci, a Nemocnici Pelhřimov, příspěvkovou organizaci.
Finanční prostředky budou poskytovány jako příspěvek na provoz dle zákona č. 250/2000 Sb., o rozpočtových pravidlech územních rozpočtů, ve znění pozdějších předpisů, v souvislosti s výkonem zřizovatelské funkce.
StanoviskaOdbor ekonomický k návrhu rozpočtového opatření, které je prováděno v rámci kapitoly Zdravotnictví, nemá připomínky. Aktuální stav položky 5901 je 39 506 tis. Kč.
Odbor informatiky: Podpora byla zaevidována v systému eDotace - ID O00904-18
(RK-31-2014-22, př. 3).
* rozpočtové opatření v rámci výdajové části rozpočtu kraje na rok 2014, kapitoly Zdravotnictví, § 3522 - Ostatní nemocnice spočívající ve zvýšení položky 5331 - Neinvestiční příspěvky zřízeným příspěvkovým organizacím o celkovou částku 474 320 Kč, z toho pro:
­ Nemocnici Nové Město na Moravě, příspěvkovou organizaci, ve výši 237 160 Kč;
­ Nemocnici Pelhřimov, příspěvkovou organizaci, ve výši 237 160 Kč,
při současném snížení položky 5901 - Nespecifikované rezervy o stejnou částku 474 320 Kč;
* zvýšení závazného ukazatele Příspěvek na provoz pro:
­ Nemocnici Nové Město na Moravě, příspěvkovou organizaci, o částku 237 160 Kč;
­ pro Nemocnici Pelhřimov, příspěvkovou organizaci, o částku 237 160 Kč,
určenou na kompenzaci nákladů souvisejících s realizací projektu Moje nemocnice v Nemocnici Nové Město na Moravě, příspěvkové organizaci, a Nemocnici Pelhřimov, příspěvkové organizaci;
ukládá
ředitelce Nemocnice Nové Město na Moravě, příspěvkové organizace, a řediteli Nemocnice Pelhřimov, příspěvkové organizace, zaslat prostřednictvím Portálu příspěvkových organizací Kraje Vysočina na odbor zdravotnictví žádost o poskytnutí příspěvku na úhradu realizovaného projektu Moje nemocnice v termínu do 31. 12. 2014. Součástí žádosti bude kopie dodavatelské faktury s vyčíslením uplatňovaného nároku na odpočet DPH, na jejímž základě bude dotace poskytnuta, a po zaplacení faktury kopii výpisu z bankovního účtu dokládající její úhradu dodavateli.
Odpovědnost odbor zdravotnictví, odbor ekonomický, ředitelka Nemocnice Nové Město na Moravě, příspěvkové organizace, ředitel Nemocnice Pelhřimov, příspěvkové organizace
Termín 31. 12. 2014