Detail materiálu pro radu čj. RK-11-2005-08

Číslo jednacíRK-11-2005-08
NázevPřevod správy nemovitostí v k. ú. a obci Moravské Budějovice
Zpracoval M. Jaroš
Popis problémuVysočina se na základě zákona č. 157/2000 Sb., o přechodu některých věcí, práv a závazků z majetku České republiky do majetku krajů, v platném znění, mimo jiné stala vlastníkem movitých a nemovitých věcí, ke kterým měla příslušnost hospodařit tehdejší státní příspěvková organizace s názvem Střední odborné učiliště zemědělské, Moravské Budějovice, Tovačovského sady 79.
Jednou z převzatých nemovitostí je i budova č.p. 104 na pozemku par. č. st. 532/1 a pozemek par. č. st. 532/1 - zastavěná plocha a nádvoří o výměře 1 292 m2 v k. ú. a obci Moravské Budějovice. Katastrální úřad pro Vysočinu, katastrální pracoviště Moravské Budějovice jej v současné době vede na LV 487, kde je jako vlastník uvedena Vysočina ve správě příspěvkové organizace kraje s názvem Střední odborné učiliště řemesel a služeb, Tovačovského sady 79, Moravské Budějovice.
Od roku 1996 však tuto budovu i pozemek využívá jiná příspěvková organizace kraje se současným názvem Gymnázium a Střední odborná škola, Tyršova 365, Moravské Budějovice. Tato organizace se na odbor majetkový obrátila se žádostí o převod správy z SOU řemesel a služeb na Gymnázium a SOŠ.
Návrh řešení Odbor majetkový na základě společného jednání OM, OŠMS a obou příspěvkových organizací navrhuje budovu č.p. 104 na pozemku par. č. st. 532/1 a pozemek par. č. st. 532/1 v k. ú. a obci Moravské Budějovice vyjmout ze správy příspěvkové organizace kraje s názvem Střední odborné učiliště řemesel a služeb, Tovačovského sady 79, Moravské Budějovice a nově jej vložit do správy příspěvkové organizace kraje s názvem Gymnázium a Střední odborná škola, Tyršova 365, Moravské Budějovice.
Návrh předpokládá doporučení zastupitelstvu kraje schválit změnu správce nemovitostí.
StanoviskaOdbor školství, mládeže a sportu souhlasí se změnou správy.
doporučuje
zastupitelstvu kraje schválit
* vyjmutí budovy č.p. 104 na pozemku par. č. st. 532/1 a pozemku par. č. st. 532/1
v k. ú. a obci Moravské Budějovice ze správy příspěvkové organizace kraje s názvem Střední odborné učiliště řemesel a služeb, Tovačovského sady 79, Moravské Budějovice;
* vložení budovy č.p. 104 na pozemku par. č. st. 532/1 a pozemku par. č. st. 532/1
v k. ú. a obci Moravské Budějovice do správy příspěvkové organizace kraje s názvem Gymnázium a Střední odborná škola, Tyršova 365, Moravské Budějovice.
Termín 29. 3. 2005