Detail materiálu pro radu čj. RK-30-2014-10

RK-30-2014-10.doc  RK-30-2014-10pr01.xls  RK-30-2014-10pr02.xls  RK-30-2014-10pr03.xls  RK-30-2014-10pr04.pdf
Číslo jednacíRK-30-2014-10
NázevSmlouvy zakládající právo provést stavbu a smlouva nájemní v rámci akce Třebíč most ev. č. 351-024 a uzavření smluv o smlouvě budoucí o zřízení věcného břemene
Zpracoval M. Slánský
Popis problémuJedná se o uzavření smluv zakládajících právo provést stavbu a smlouvu nájemní v rámci akce Třebíč - most ev. č. 351-024 a uzavření smluv o smlouvě budoucí o zřízení věcného břemene.
Kraj Vysočina má ve svém plánu provést opravu mostu ev. č. 351-024 na silnici č. II/351 v k. ú. Třebíč a k. ú. Podklášteří, vše v obci Třebíč. Pro tuto stavbu jsou vyčleněny prostředky z krajského rozpočtu. Stavbou budou dotčeny pozemky ve vlastnictví města Třebíče, tyto jsou uvedeny v materiálu RK-30-2014-10, př. 1, pozemky ve vlastnictví České republiky s právem hospodaření ve prospěch Povodí Moravy, s.p. jsou uvedeny v materiálu RK-30-2014-10, př. 2, pozemky ve vlastnictví ČR-Generálního finančního ředitelství jsou uvedeny v materiálu RK-30-2014-10, př. 3. Uvedenou stavbou bude ještě vyvolána přeložka plynovodu a tento stav bude řešen uzavřením dvou budoucích trojstranných smluv o zřízení věcného břemene u pozemků par. č. 1461/1 v k. ú. Třebíč (vlastník město Třebíč), par. č. 682/2 v k. ú. Podklášteří (vlastník ČR-Povodí Moravy, s.p.) a par. č. 107/3 v k. ú. Podklášteří (vlastník město Třebíč).
Podle záborového elaborátu vyhotoveného firmou AF-CityPlan, Mrštíkova 399/2a, 460 07 Liberec plyne, že se bude jednat o trvalé i dočasné zábory.
Návrh řešení Odbor majetkový navrhuje rozhodnout uzavřít s městem Třebíč a ČR - Generálním finančním ředitelstvím smlouvy zakládající právo provést stavbu a s Českou republikou - Povodím Moravy, s.p. smlouvu nájemní obsahující i právo použití pozemků pro stavbu. Nájemné bude stanoveno dle požadavků vlastníka, max. ve výši stanovené Věstníkem ministerstva financí (regulovaná cena).
Dále OM navrhuje rozhodnout uzavřít smlouvy budoucí o zřízení věcného břemene řešící přeložení plynárenského zařízení do pozemků ve vlastnictví města Třebíč a ČR-Povodí Moravy, s.p. Kraj Vysočina bude třetím účastníkem smlouvy jako osoba vyvolávající potřebu přeložky a bude platit úhradu za zřízení věcného břemene. Výše úhrady bude dle požadavků povinných.
Smlouvy budou podkladem pro vydání územního rozhodnutí (stavebního povolení) za účelem opravy mostu v rámci akce Třebíč most ev. č. 351-024 .
StanoviskaKrajská správa a údržba silnic Vysočiny, příspěvková organizace s návrhem souhlasí.
Odbor dopravy a silničního hospodářství s návrhem souhlasí.
* uzavřít mezi Krajem Vysočina na straně stavebníka a městem Třebíč na straně vlastníka pozemků smlouvu zakládající Kraji Vysočina právo provést stavbu Třebíč - most ev. č. 351-024 na částech pozemků dle materiálu RK-30-2014-10, př. 1;
* uzavřít mezi Krajem Vysočina na straně stavebníka a Českou republikou, zastoupenou Povodím Moravy, s.p. na straně vlastníka pozemků smlouvu nájemní na části pozemků dle materiálu RK-30-2014-10, př. 2;
* uzavřít mezi Krajem Vysočina na straně stavebníka a ČR-Generálním finančním ředitelstvím na straně vlastníka pozemku smlouvu zakládající Kraji Vysočina právo provést stavbu Třebíč - most ev. č. 351-024 na části pozemku dle materiálu
RK-30-2014-10, př. 3;
* uzavřít trojstrannou budoucí smlouvu o zřízení věcného břemene o uložení plynového potrubí do pozemku par. č. 1461/1 v k. ú. Třebíč a do pozemku par. č. 107/3 v k. ú. Podklášteří, kde budoucím povinným bude město Třebíč, budoucím oprávněným bude RWE GasNet, s.r.o. a Kraj Vysočina bude osoba vyvolávající přeložku plynárenského zařízení a plátce úhrady za zřízení věcného břemene;
* uzavřít trojstrannou budoucí smlouvu o zřízení věcného břemene o uložení plynového potrubí do pozemku par. č. 628/2 v k. ú. Podklášteří, kde budoucím povinným bude ČR-Povodí Moravy, s.p., budoucím oprávněným bude RWE GasNet, s.r.o. a Kraj Vysočina bude osoba vyvolávající přeložku plynárenského zařízení a plátce úhrady za zřízení věcného břemene.
Termín 30. 11. 2014