Detail materiálu pro radu čj. RK-10-2005-04

NázevVýkup pozemků v k. ú. Trnava u Třebíče a obci Trnava
Zpracoval M. Jaroš
Popis problému

Vysočina se stala ve smyslu zákona č. 157/2000 Sb., o přechodu některých věcí, práv a závazků z majetku ČR do majetku krajů, v platném znění, a na základě Rozhodnutí MDS ČR č. j. 3796/01-9-KM ze dne 10.9.2001 vlastníkem silnic II. a III. třídy. Kraj převzal z vlastnictví ČR silniční majetek s nevypořádanými vlastnickými vztahy s fyzickými a právnickými osobami.
Odbor majetkový obdržel od ing. Ivana Mittnera, likvidátora státního podniku Oseva, semenářský statek, s. p. v likvidaci, Jaroměřice nad Rokytnou (dále jen Oseva), nabídku pozemků k odprodeji.
Oseva nabídla k odprodeji pozemky vedené ve zjednodušené evidenci, původ pozemkový katastr (PK) par. č. 67/1 o výměře 198 m2 a par. č. 202 o výměře 1473 m2. Výše uvedené nemovitosti vede Katastrální úřad pro Vysočinu, katastrální pracoviště Třebíč na listu vlastnictví č. 4 pro k. ú. Trnava u Třebíče a obec Trnava.
Pozemek vedený ve zjednodušené evidenci, původ PK par. č. 67/1 je zastavěn tělesem stávající silnice II/360, která však z důvodu vybudování obchvatu bude přeřazena do silnice III/36060. Pozemek vedený ve zjednodušené evidenci, původ PK par. č. 202 se nachází pod fotbalovým hřištěm.

Návrh řešení

Majetkový odbor navrhuje od vlastníka vykoupit pozemek vedený ve zjednodušené evidenci, původ PK par. č. 67/1 v k. ú. Trnava u Třebíče a obci Trnava za cenu stanovenou zákonem č. 151/1997 Sb., o oceňování majetku a změně některých zákonů, v platném znění, a prováděcí vyhláškou k tomuto zákonu č. 540/2002 Sb. K výkupu bude ještě potřeba objednat vyhotovení znaleckého posudku.
Dále odbor majetkový navrhujeme nesouhlasit s výkupem pozemku vedeného ve zjednodušené evidenci, původ PK par. č. 202, protože se jedená o pozemek zastavěný silnicí.
Vykoupený pozemek by měl být dodatkem ke zřizovací listině ve smyslu ustanovení
§ 35 odst. 2, písm. j) zákona č. 129/2000 Sb., o krajích, v platném znění, svěřen do správy příspěvkové organizace kraje Vysočina s názvem Správa a údržba silnic Třebíč.
Návrh usnesení předpokládá schválení zahájení jednání s vlastníkem o výkupu pozemku vedeného ve zjednodušené evidenci, původ PK par. č. 67/1 a vydání nesouhlasu s výkupem pozemku vedeným ve zjednodušené evidenci, původ PK par. č. 202.

Stanoviska

Odbor dopravy a silničního hospodářství souhlasí s navrhovaným výkupem pozemku vedeného ve zjednodušené evidenci, původ PK par. č. 67/1 a nesouhlasí s výkupem pozemku vedeného ve zjednodušené evidenci, původ PK par. č. 202.
Správa a údržba silnic Třebíč souhlasí s navrhovaným výkupem pozemku vedeného ve zjednodušené evidenci, původ PK par. č. 67/1 a nesouhlasí s výkupem pozemku vedeného ve zjednodušené evidenci, původ PK par. č. 202.

Návrh usnesení

Rada kraje
souhlasí
se zahájením jednání s ing. Ivanem Mittnerem, likvidátorem podniku Oseva, semenářský statek, s. p. v likvidaci Jaroměřice nad Rokytnou o výkupu pozemku vedeného ve zjednodušené evidenci, původ PK par. č. 67/1 o výměře 198 m2 v k. ú. Trnava u Třebíče a obci Trnava.
nesouhlasí
s výkupem pozemku vedeného ve zjednodušené evidenci, původ PK par. č. 202 o výměře 1 473 m2 v k. ú. Trnava u Třebíče a obci Trnava.
Termín září 2005