Detail materiálu pro radu čj. RK-27-2014-15

Číslo jednacíRK-27-2014-15
NázevUzavření budoucí darovací smlouvy - k. ú. Nová Ves u Chotěboře
Zpracoval J. Mrázková
Popis problémuPředkládaný materiál řeší uzavření budoucí darovací smlouvy mezi Krajem Vysočina a obcí Nová Ves u Chotěboře, jejímž předmětem bude z krajské silniční sítě vyřazená silnice III/34523 a silnicí zastavěný pozemek.
Na OM se obrátila KSUSV se žádostí o zajištění vyřazení silnice III/34523 z krajské silniční sítě a převod této silnice a pozemku silnicí zastavěného z vlastnictví kraje do vlastnictví obce Nová Ves u Chotěboře. Jedná se o silnici z místní části Nový Dvůr na křižovatku se silnicí II/345. Silnice byla nyní opravena a obec se ochotna si jí převzít do svého vlastnictví.
Cestmistrovství KSUSV v Havlíčkově Brodě vyslovilo souhlas s převodem a sdělilo, že převod je s obcí projednán.
Návrh řešení OM navrhuje uzavřít mezi Krajem Vysočina a obcí Nová Ves u Chotěboře smlouvu o budoucí darovací smlouvě, kterou se kraj zaváže, po vydání rozhodnutí o vyřazení silnice ze silniční sítě, převést darem silnici, včetně zastavěného pozemku do vlastnictví obce a obec Nová Ves u Chotěboře se zaváže tyto nemovité věcí do svého vlastnictví přijmout. Předpokladem pro převod je zveřejnění záměru darování na úřední desce krajského úřadu po zákonem stanovenou dobu.
Smlouva není předkládána, jedná se o standardní typ smlouvy.
Usnesení předpokládá rozhodnout zveřejnit na úřední desce krajského úřadu záměr darování silnice III/34523 a pozemku par. č. 2176/1 - ost. plocha, ost. komunikace o výměře 6 245 m2 v k.ú. a obci Nová Ves u Chotěboře a doporučit zastupitelstvu kraje rozhodnout uzavřít mezi Krajem Vysočina a obcí Nová Ves u Chotěboře smlouvu o budoucí darovací smlouvě na převod silnice III/34523, včetně zastavěného pozemku par. č. 2176/1 v k.ú. Nová Ves u Chotěboře z vlastnictví kraje do vlastnictví obce.
StanoviskaKrajská správa a údržba silnic Vysočiny i ODSH souhlasí s vyřazením silnice III/34523 z krajské silniční sítě a s převodem této komunikace, včetně zastavěného pozemku do vlastnictví obce Nová Ves u Chotěboře.
zveřejnit na úřední desce Krajského úřadu Kraje Vysočina záměr darování silnice III/34523 a pozemku par. č. 2176/1 - ost. plocha, ost. komunikace o výměře 6 245 m2 v k.ú. Nová Ves u Chotěboře z vlastnictví Kraje Vysočina do vlastnictví obce Nová Ves u Chotěboře;

doporučuje
zastupitelstvu kraje rozhodnout uzavřít mezi Krajem Vysočina a obcí Nová Ves u Chotěboře smlouvu o budoucí smlouvě darovací na převod silnice III/34523 a pozemku par. č. 2176/1 - ost. plocha, ost. komunikace o výměře 6 245 m2 v k.ú. Nová Ves u Chotěboře z vlastnictví Kraje Vysočina do vlastnictví obce Nová Ves u Chotěboře.
Termín 18. listopadu 2014