Detail materiálu pro radu čj. RK-26-2014-33

RK-26-2014-33.doc  RK-26-2014-33pr01.pdf  RK-26-2014-33pr02.pdf
Číslo jednacíRK-26-2014-33
NázevNávrh rozpočtového opatření v rámci kapitoly Zdravotnictví - příspěvek na provoz pro Nemocnici Třebíč, příspěvkovou organizaci - projekt Moje nemocnice
Zpracoval M. Křížková
Předkládá S. Měrtlová
Popis problémuV Nemocnici Třebíč, příspěvkové organizaci, (dále jen nemocnice ) byl na jaře letošního roku realizován projekt Moje nemocnice - analýza vnitřního prostředí v Nemocnici Třebíč, příspěvkové organizaci (dále jen projekt ). Jednalo se o anonymní výzkum názorů a postojů zaměstnanců nemocnice, jehož cílem byla realizace konkrétních opatření, která mají vést k dosažení optimálního vnitřního prostředí nemocnice, zvýšení spokojenosti zaměstnanců, pacientů a kvality poskytovaných služeb.
Smlouvu o provedení projektu uzavřel Kraj Vysočina se společností Corporate Consulting Group, s.r.o. a uhradil náklady spojené se základním výzkumem v celkové výši 237 160 Kč. Na základě výsledků tohoto průzkumu byly společností Corporate Consulting Group, s.r.o., realizovány 2 revitalizační workshopy (pro TOP management, střední management a ostatní zaměstnance), jejichž výsledkem je stanovení směrů k definování konkrétních aktivit vedoucích ke zvýšení image nemocnice, kvality a spokojenosti nejen zaměstnanců, ale i pacientů.
Vzhledem k dlouhodobě nepříznivé finanční situaci požádala nemocnice dle materiálu
RK-26-2014-33, př. 1 o kompenzaci nákladů souvisejících s provedením workshopů ve vazbě na realizovaný projekt.
Návrh řešení Odbor zdravotnictví navrhuje radě kraje schválit poskytnutí příspěvku na provoz společně s rozpočtovým opatřením ve vztahu k rozpočtu Kraje Vysočina řešící kompenzaci nákladů souvisejících s provedením revitalizačních workshopů ve vazbě na realizovaný projekt a změnu závazného ukazatele Příspěvek na provoz pro nemocnici Třebíč, příspěvkovou organizaci.
Finanční prostředky budou poskytovány jako příspěvek na provoz dle zákona č. 250/2000 Sb., o rozpočtových pravidlech územních rozpočtů, ve znění pozdějších předpisů, v souvislosti s výkonem zřizovatelské funkce.
StanoviskaOdbor ekonomický nemá připomínky k navrhovanému rozpočtovému opatření v rámci kapitoly Zdravotnictví.
Odbor informatiky: Podpora byla zaevidována v systému eDotace - ID O00904-13
(RK-26-2014-33, př. 2).
* rozpočtové opatření v rámci výdajové části rozpočtu kraje na rok 2014, kapitoly Zdravotnictví, § 3522 - Ostatní nemocnice spočívající ve zvýšení položky 5331 - Neinvestiční příspěvky zřízeným příspěvkovým organizacím o částku 102 000 Kč s určením pro Nemocnici Třebíč, příspěvkovou organizaci, při současném snížení položky 5901 - Nespecifikované rezervy o stejnou částku 102 000 Kč;
* zvýšení závazného ukazatele Příspěvek na provoz na rok 2014 pro Nemocnici Třebíč, příspěvkovou organizaci, o částku 102 000 Kč určenou na kompenzaci nákladů souvisejících s provedením revitalizačních workshopů ve vazbě na realizovaný projekt Moje nemocnice - analýza vnitřního prostředí v Nemocnici Třebíč, příspěvkové organizaci dle materiálu RK-26-2014-33, př. 1.
Odpovědnost odbor zdravotnictví, odbor ekonomický, ředitelka Nemocnice Třebíč, příspěvkové organizace
Termín 30. 9. 2014