Detail materiálu pro radu čj. RK-25-2014-86

RK-25-2014-86.doc  RK-25-2014-86pr01.doc
Číslo jednacíRK-25-2014-86
NázevSchválení Zásad Zastupitelstva Kraje Vysočina pro udělení ceny PODNIK PŘÁTELSKÝ RODINĚ a vyhlášení soutěže PODNIK PŘÁTELSKÝ RODINĚ 2014
Zpracoval S. Holbová
Předkládá V. Švarcová
Popis problémuVyhlášení soutěže Podnik přátelský rodině je jednou z klíčových aktivit projektu Žijeme a pracujeme na Vysočině - zavádění prorodinných opatření do personální politiky příspěvkových organizací Kraje Vysočina v kontextu rodinné politiky kraje , reg. č. CZ.01/3.4.04./76.00238. Cílem soutěže je zvýšení povědomí o problematice slaďování rodinného a pracovního života mezi zaměstnavateli a zaměstnanci a ocenění těch podniků, které se ve své personální politice touto problematikou zabývají a v praxi ji aplikují. Svým pojetím vychází ze zkušeností z projektu MOPPS, který v Kraji Vysočina v letech 2006 - 2008 realizoval Český svaz žen. K účasti v soutěži budou vyzvány podniky - zaměstnavatelé působící v Kraji Vysočina. Soutěž je realizována ve spolupráci s Hospodářskou komorou Kraje Vysočina, za účelem oslovení podniků byla předjednána spolupráce s Agrární komorou KV, Klubem personalistů KV a KOUS. Podrobný popis soutěže je obsažen v Zásadách Zastupitelstva Kraje Vysočina pro udělení ceny Podnik přátelský rodině, jež tvoří materiál RK-25-2014-86, př. 1. Soutěž bude provázena mediální kampaní na webu kraje, v Novinách Kraje Vysočiny (bude poskytnut prostor pro prezentaci vítězných podniků) a na Hitrádiu Vysočina.
Návrh řešení Soutěž svým zaměřením zapadá do rámce Koncepce rodinné politiky Kraje Vysočina na období let 2012 - 2016 a svým pojetím bude přispívat ke zvýšení prestiže podniků zasazujících se o slaďování rodinného a pracovního života svých zaměstnanců. Předpokládáme, že se soutěž bude v pravidelných intervalech opakovat (1x za dva roky) a přispěje tak k rozšíření povědomí široké veřejnosti o této problematice.

OSV navrhuje Radě Kraje Vysočina doporučit Zastupitelstvu Kraje Vysočina
- schválit Zásady Zastupitelstva Kraje Vysočina pro udělení ceny Podnik přátelský rodině dle materiálu RK-25-2014-86, př. 1
- vyhlásit soutěž Podnik přátelský rodině pro rok 2014 dle Zásad Zastupitelstva Kraje Vysočina pro udělení ceny Podnik přátelský rodině
StanoviskaKomise sociální a pro oblast protidrogové politiky Rady Kraje Vysočina ve svém usnesení 010/05/2014/Kspp doporučuje radě kraje vyhlásit soutěž Podnik přátelský rodině pro rok 2014 s uvedením všech připomínek členů komise.
doporučuje
zastupitelstvu kraje:
* schválit Zásady Zastupitelstva Kraje Vysočina pro udělení ceny Podnik přátelský rodině dle materiálu RK-25-2014-86, př. 1;
* vyhlásit soutěž Podnik přátelský rodině pro rok 2014 dle Zásad Zastupitelstva Kraje Vysočina pro udělení ceny Podnik přátelský rodině.
Odpovědnost OSV
Termín říjen 2014 - květen 2015