Detail materiálu pro radu čj. RK-09-2005-52

RK-09-2005-52.doc
Číslo jednacíRK-09-2005-52
NázevVyřazení nepotřebného majetku Domova důchodců Velký Újezd, příspěvkové organizace
Zpracoval M. Brož
Předkládá V. Švarcová
Popis problému

V souladu s pravidly Zastupitelstva kraje Vysočina o vymezení majetkových práv a povinností příspěvkových organizací zřizovaných krajem Vysočina schválenými usnesením 176/07/2002/ZK ze dne 26. 11. 2002 a Dodatku č. 1 k těmto "Pravidlům", schváleným Zastupitelstvem kraje Vysočina usnesením č. 037/01/2004/ZK dne 17. 2. 2004 a v souladu s metodickým pokynem Rady kraje Vysočina schváleným usnesením č. 025/02/2003/RK dne 14. 1. 2003 podal Domov důchodců Velký Újezd, příspěvková organizace návrh na vyřazení nepotřebného majetku.

Návrh řešení

Dne 4. 2. 2005 rozhodl písemně ředitel Domova důchodců Velký Újezd o nepotřebnosti osobního automobilu Škoda Š 1203, typ S 776.14 KAT, výrobní číslo 14.810825, rok výroby 1995, pořizovací cena 310.941,- Kč, SPZ TRE 49-12. V současné době je osobní automobil plně odepsán a jeho zůstatková cena je nulová. Vozidlo je zkorodované a úměrně opotřebované vzhledem ke svému stáří.
Automobil byl nabídnut na internetových stránkách kraje Vysočina. Po dobu zveřejnění nabídky projevila o tento movitý majetek velmi vážný zájem Nemocnice Havlíčkův Brod, příspěvková organizace. Již delší dobu se snaží sehnat osobní automobil Škoda 1203 na převoz pacientů i drobného materiálu v rámci nemocničního areálu. Mají k dispozici vlastní opravárenskou dílnu a automechanika, určitou zásobu náhradních dílů na tento typ vozidla. Nemocnice Havlíčkův Brod by tak byla schopna využít toto vozidlo ještě v dalších letech.
Dalším zájemcem o vozidlo Škoda 1203 je ZD Dešov, jehož služby pomáhají zajišťovat chod domova důchodců Velký Újezd (voda, fekálie, zemní práce apod.). ZD Dešov nabízí za toto vozidlo cenu 50 000,- Kč. Případný nákup za tuto cenu mají již projednaný v představenstvu družstva.
Dalším zájemcem o odkup tohoto vozidla Škoda 1203 je soukromý podnikatel pan Josef Chadrab, Rácovice 10. Má zájem o odkup za cenu do 20 000,- Kč.
Zájem projevila také obec Kojatice. Obecní zastupitelstvo dne 10. 1. projednalo žádost o odprodej auta zn. Škoda 1203 s finančním příspěvkem na odkup auta v částce 20 000,- Kč.
Vzhledem k tomu, že o tento osobní automobil Škoda Š 1203 projevila zájem Nemocnice Havlíčkův Brod, příspěvková organizace, navrhujeme, aby Rada kraje Vysočina vyslovila souhlas s jeho vyřazením z majetku Domova důchodců Velký Újezd a s jeho následným bezúplatným převodem do správy Nemocnice Havlíčkův Brod. Převod na Nemocnici Havlíčkův Brod, příspěvkovou organizaci, preferujeme, protože je rovněž zřizována krajem Vysočina a tímto způsobem lze bez vydání pořizovacích nákladů řešit problém převozu pacientů i drobného materiálu. Tyto převozy v současné době zabezpečuje nemocnice Škodou 1203 pronajatou od Psychiatrické léčebny. Příjem Domova důchodců Velký Újezd ve výši nabízené nejvyšší prodejní ceny 50.000,- Kč za toto vozidlo by pro kraj jako zřizovatele znamenal vynaložení obdobné částky v Nemocnici Havlíčkův Brod, která by musela pokračovat v dalším hledání vhodného vozidla. Není jisté, zda by jej pořídila v takovém technickém stavu, v jakém je osobní automobil Škoda 1203 z domova důchodců Velký Újezd. Případný nákup podobného vozidla v autobazaru byl vyžadoval další nemalé investice do nejnutnějších oprav, aby vozidlo vyhovělo podmínkám technické kontroly.

Stanoviska

Stanoviska nebyla vyžádána.

Návrh usnesení

Rada kraje
souhlasí
s bezúplatným převodem nepotřebného majetku Domova důchodců Velký Újezd, příspěvkové organizace, osobního automobilu Škoda Š 1203, SPZ TRE 49-12 do správy Nemocnice Havlíčkův Brod, příspěvkové organizace.
Odpovědnost ředitel Domova důchodců Velký Újezd, příspěvkové organizace, ředitel Nemocnice Havlíčkův Brod, příspěvkové organizace, odbor sociálních věcí a zdravotnictví
Termín 31. 3. 2005