Detail materiálu pro radu čj. RK-25-2014-28

RK-25-2014-28.doc  RK-25-2014-28pr01.doc
Číslo jednacíRK-25-2014-28
NázevMemorandum o spolupráci při řešení dopravní obslužnosti a využití dopravní infrastruktury dálkového tahu po silnici I/23 a I/34 v rámci územního obvodu Jihomoravský kraj, Kraj Vysočina a Jihočeský kraj
Zpracoval H. Strnadová
Předkládá H. Strnadová
Popis problémuJedná se o uzavření Memoranda o spolupráci při řešení dopravní obslužnosti a využití dopravní infrastruktury dálkového tahu po silnici I/23 a I/34 v rámci územního obvodu Jihomoravský kraj, Kraj Vysočina a Jihočeský kraj (dále jen Memorandum ). Text Memoranda je obsahem materiálu RK-25-2014-28, př. 1.
Memorandum vzniklo na základě iniciativy města Třebíč vedeného snahou deklarovat vzájemnou spolupráci všech zúčastněných stran vedoucí ke zlepšení dopravního propojení území jižně od D1 s využitelností stávající silnice I/23 a I/34. V Kraji Vysočina se jedná pouze o silnici I/23, která je součástí Páteřní silniční sítě Kraje Vysočina.
Návrh řešení Odbor dopravy a silničního hospodářství navrhuje radě kraje rozhodnout uzavřít Memorandum o spolupráci při řešení dopravní obslužnosti a využití dopravní infrastruktury dálkového tahu po silnici I/23 a I/34 v rámci územního obvodu Jihomoravský kraj, Kraj Vysočina a Jihočeský kraj dle materiálu RK-25-2014-28, př. 1.
StanoviskaOdbor územního plánování a stavebního řádu nemá připomínky k předloženému materiálu.
Odbor regionálního rozvoje nemá připomínky k předkládanému materiálu.
Odpovědnost ODSH
Termín 31.12. 2014