Detail materiálu pro radu čj. RK-25-2014-20

RK-25-2014-20.doc  RK-25-2014-20pr01.doc  RK-25-2014-20pr02.pdf
Číslo jednacíRK-25-2014-20
NázevSmlouva o společném postupu při zajištění a realizaci akce II/360 Velké Meziříčí - JV obchvat
Zpracoval P. Kolář, P. Bartoš
Předkládá P. Kolář, H. Strnadová
Popis problémuJedná se o uzavření smluvního vztahu řešícího spolupráci, dělbu úkolů a podmínky při přípravě akce II/360 Velké Meziříčí - JV obchvat
Na základě jednání mezi zástupci Kraje Vysočina (náměstek hejtmana Ing. Libor Joukl, ODSH, OM) a města Velké Meziříčí (starosta města Ing. Radovan Necid a další členové samosprávy) o možnostech při přípravě a realizaci záměru výstavby jihovýchodního obchvatu města Velké Meziříčí bylo předjednáno:
- město zajistí majetkoprávní přípravu - výkupy pozemků pro akci
- kraj zajistí projektovou přípravu
- kraj odkoupí pozemky od města v případě realizace akce
- kraj bude akci realizovat pouze v případě získání vnějších zdrojů mimo rozpočet Kraje Vysočina
Akce je zařazena v seznamu projektů připravovaných ke spolufinancování z prostředků EU v oblasti dopravy.
Návrh řešení ODSH a OM navrhují doporučit zastupitelstvu kraje rozhodnout uzavřít Smlouvu o společném postupu při zajištění a realizaci akce II/360 Velké Meziříčí - JV obchvat dle materiálu RK-25-2014-20, př. 1.
StanoviskaStanoviska nebyla vyžádána.
doporučuje