Detail materiálu pro radu čj. RK-24-2014-11

Číslo jednacíRK-24-2014-11
NázevDarování pozemku v k. ú. a obci Nový Telečkov
Zpracoval M. Slánský
Popis problémuJedná se o převod pozemku obci Nový Telečkov.
Odbor majetkový obdržel žádost obce Nový Telečkov o majetkoprávní vypořádání pozemku par. č. 932 - ostatní plocha, silnice o výměře 10 814 m2 v k. ú. Nový Telečkov. Tento pozemek je zastavěn místní komunikací a z části se nachází pod polní cestou.
Pozemek je zapsán na listu vlastnictví č. 215 pro k. ú. a obec Nový Telečkov u Katastrálního úřadu pro Vysočinu, Katastrálního pracoviště Třebíč.
Návrh řešení Odbor majetkový navrhuje vyhovět žádosti a darovat pozemek par. č. 932 - ostatní plocha, silnice o výměře 10 814 m2 v k. ú. a obci Nový Telečkov. Pozemek se nachází mimo krajské silnice a je pro Kraj Vysočinu, resp. pro KSÚSV nepotřebný. Pozemek bude využíván pro veřejné účely.
Záměr darovat výše uvedený pozemek je třeba zveřejnit dle ust. § 18 odst. 1 zákona č. 129/2000 Sb., o krajích, v platném znění, po dobu 30-ti dnů na úřední desce krajského úřadu.
Návrh usnesení předpokládá rozhodnout o zveřejnění darování pozemku a doporučit zastupitelstvu kraje rozhodnout o darování.
StanoviskaKrajská správa a údržba silnic Vysočiny, příspěvková organizace, s darováním souhlasí.

Odbor dopravy a silničního hospodářství s darováním souhlasí.
zveřejnit záměr darovat pozemek par. č. 932 - ostatní plocha, silnice o výměře 10 814 m2 v k. ú. a obci Nový Telečkov do vlastnictví obce Nový Telečkov;
doporučuje
zastupitelstvu kraje rozhodnout převést darem pozemek par. č. 932 - ostatní plocha, silnice o výměře 10 814 m2 v k. ú. a obci Nový Telečkov z vlastnictví Kraje Vysočina do vlastnictví obce Nový Telečkov.
Termín 31. 10. 2014