Detail materiálu pro radu čj. RK-23-2014-85

RK-23-2014-85.doc  RK-23-2014-85pr01.doc  RK-23-2014-85pr01upr1.doc
Číslo jednacíRK-23-2014-85
NázevNávrh na poskytnutí daru obecně prospěšné společnosti ProMancus - návrh na provedení rozpočtového opatření na kapitole Sociální věci
Zpracoval J. Kumpa
Předkládá V. Švarcová
Popis problémuNa Kraj Vysočina se obrátila paní náměstkyně hejtmana Olomouckého Kraje Mgr. Yvona Kubjátová s žádostí o finanční dar na podporu celostátního pěveckého festivalu Nad oblaky aneb Každý může být hvězdou , pořádaného obecně prospěšnou společností ProMancus. Jedná se již o pátý ročník pěveckého festivalu pro tělesně a mentálně postižené lidi z celé České republiky, kteří mají možnost předvést svoje pěvecké dovednosti na základě výběru zaslaných demosnímků v rámci finálového večera, který se uskuteční dne 2. října 2014 v Olomouci. Souběžně s pěveckou soutěží probíhá soutěž výtvarná. Porotou vybraná výtvarná díla klientů budou vystavena u příležitosti konání finálového večera pěvecké soutěže v Olomouci.
Paní náměstkyně oslovila prostřednictvím Komise Rady Asociace Krajů České republiky pro sociální záležitosti všechny kraje. Pro rok 2014 se partnerem festivalu staly Kraje Olomoucký, Ústecký, Zlínský, Moravskoslezský, Pardubický a Královehradecký. Festival taktéž podpořila Asociace Krajů České republiky. Kraj Vysočina festival Nad Oblaky podpořil formou darovací smlouvy v uplynulých prvních třech ročnících částkou 50 000 Kč a poslední čtvrtý ročník festivalu již částkou 30 000 Kč. Dle informací od organizátorů do 30. 6. 2014 (což byl termín pro podání přihlášek) se přihlásily do pěvecké soutěže celkem dvě příspěvkové organizace Kraje Vysočina (Ústav sociální péče Křižanov, příspěvková organizace a Diagnostický ústav sociální péče Černovice, příspěvková organizace) jeden klient z Denního a týdenního stacionáře v Jihlavě a jednotlivec žijící ve své rodině ve Vyskytné nad Jihlavou.
Návrh řešení Prostředky na poskytnutí finančního daru lze pokrýt v rámci kapitoly Sociální věci.
Odbor sociálních věcí krajského úřadu Kraje Vysočina navrhuje radě kraje rozhodnout o poskytnutí daru ve výši 20 000 Kč.
StanoviskaEkonomický odbor nemá připomínky.
Odbor informatiky: Podpora byla zaevidována v systému eDotace - ID O01058
Návrh usneseníVarianta 1
Rada kraje
poskytnout finanční dar z kapitoly Sociální věci, § 4399 - Ostatní záležitosti sociálních věcí a politiky zaměstnanosti ve výši 20 000 Kč společnosti ProMancus, o. p. s., Hlávkova 447/5, 702 00 Ostrava - Přívoz, IČ: 28621221, dle materiálu RK-23-2014-85, př. 1.

Varianta 2
Rada kraje
neposkytnout finanční dar z kapitoly Sociální věci společnosti ProMancus, o. p. s., Hlávkova 447/5, 702 00 Ostrava - Přívoz, IČ: 28621221 na uspořádání festivalu Nad Oblaky aneb Každý může být hvězdou .
Odpovědnost odbor sociálních věcí, odbor ekonomický
Termín 30. 10. 2014