Detail materiálu pro radu čj. RK-23-2014-09

Číslo jednacíRK-23-2014-09
NázevUzavření smlouvy o právu realizace stavby - k. ú. Telč
Zpracoval J. Mrázková
Popis problémuPředkládaný materiál řeší uzavření smlouvy, která by Kraj Vysočina opravňovala realizovat stavbu zateplení krajské budovy nad cizím pozemkem.
Kraj Vysočina je investorem akce Úspora energií - Gymnázium Telč . Touto stavbou bude zateplena budova tělocvičny Gymnázia Otokara Březiny a Střední odborné školy Telč. č. p. 235 v ul. Hradecká v Telči. Budova tělocvičny sousedí s pozemkem města Telč a plánovaných zateplením bude 16 cm zateplovacího systému v podélné frontě tělocvičny a příčné frontě u kotelny provedeno nad pozemky ve vlastnictví města Telč, a to par. č. 609/12 a par. č. 609/13 v k. ú. a obci Telč. Předpokládaná plocha zateplení nad pozemky města Telč činí u pozemku par. č. 609/12 plochu 0,4 m2 a u pozemku par. č. 609/13 činí plocha 4,2 m2. Pro účely vydání stavebního povolení požaduje město Telč uzavřít nepojmenovanou smlouvu zakládající právo provést stavbu nad cizím pozemkem.
Návrh řešení OM navrhuje uzavřít mezi městem Telč, na straně vlastníka dotčených pozemků a Krajem Vysočina, na straně investora stavby smlouvu zakládající právo provést stavbu nad cizím pozemkem. Dle předloženého návrhu je smlouva zřizována úplatně, a to za částku 500 Kč + DPH v zákonné výši dle Sazebníku úhrad za poskytnutí pozemku města - věcné břemeno vydaného městem Telč.
Usnesení předpokládá rozhodnout uzavřít mezi městem Telč a Krajem Vysočina smlouvu o právu realizace stavby nad cizím pozemkem ve smyslu ustanovení § 110 zákona č. 183/2006 Sb., stavební zákon.
StanoviskaStanoviska nebyla vyžádána.
uzavřít mezi městem Telč, na straně vlastníka pozemků par. č. 609/12 a par. č. 609/13 v k. ú. Telč, a Krajem Vysočina, na straně investora smlouvu zakládající Kraji Vysočina právo provést stavbu Úspora energií - Gymnázium Telč nad cizím pozemkem, a to jako smlouvu úplatnou za jednorázovou úhradu ve výši 500 Kč + DPH v zákonné výši.
Termín 31. srpna 2014