Detail materiálu pro radu čj. RK-09-2005-23

RK-09-2005-23.doc
Číslo jednacíRK-09-2005-23
NázevZveřejnění záměru prodat část pozemku v k. ú. a obci Jihlava
Zpracoval J. Mrázková
Popis problému

Na odbor majetkový se obrátil prostřednictvím projekční kanceláře Penta, s.r.o. Jihlava p. Josef Pohanka, bytem Nové Sady 15 Jihlava se žádostí o odprodej části pozemku par. č. 5958/1 v k. ú. a obci Jihlava. Jedná se cca o 40 m2 pro vybudování parkoviště, které je součástí akce "Adaptace prodejny potravin na bytový dům, U hřbitova č. 1, Jihlava". Uvedenou stavbou bude dotčen pozemek par. č. 5958/1 - ost. plocha, silnice v k. ú. a obci Jihlava.
Pozemek par. č. 5958/1 je ve vlastnictví kraje Vysočina na základě zákona č. 157/2000 Sb., o přechodu některých věcí, práv a závazků z majetku ČR do majetku krajů, v platném znění a Rozhodnutí MDS ČR čj. 3796/01-9-KM ze dne 10. 9. 2001 a zřizovací listinou byl dán do správy příspěvkové organizace kraje s názvem Správa a údržba silnic Jihlava.
Pozemek je veden Katastrálním úřadem pro Vysočinu, katastrální pracoviště Jihlava na listu vlastnictví č. 1078 pro k. ú. a obci Jihlava ve vlastnictví kraje Vysočina se správou pro Správu a údržbu silnic Jihlava.

Návrh řešení

Ve smyslu ustanovení § 18 odst. 1 zákona č. 129/2000 Sb., o krajích, v platném znění navrhuje odbor majetkový zveřejnění záměru prodeje části pozemku par. č. 5958/1
v k. ú. a obci Jihlava. Žadatel je vlastníkem domu č.p. 910 stojícím na pozemku par. č. 3779/102 v uvedeném k. ú. a obci, který hodlá rekonstruovat a v rámci rekonstrukce zbudovat u domu parkoviště. Pozemek, na němž má být parkoviště zbudováno, sousedí s domem č.p. 910. Žadatel na svůj náklad provede geometrické zaměření pozemku, na kterém má být vybudováno parkoviště.
Usnesení předpokládá vydání souhlasu se zřízením parkoviště na pozemku ve vlastnictví kraje a schválení zveřejnění záměru prodat část pozemku par. č. 5958/1 v k.ú. a obci Jihlava.

Stanoviska

Správa a údržba silnic Jihlava vydala souhlas k projektové dokumentaci stavby.
Odbor dopravy a SH souhlasí s prodejem části pozemku pro zřízení parkoviště.

Návrh usnesení

Rada kraje
souhlasí
se zřízením parkoviště budovaného v rámci stavby "Adaptace prodejny potravin na bytový dům, U Hřbitova 1, Jihlava" na části pozemku par. č. 5958/1 v k. ú. a obci Jihlava a
zveřejnění záměru prodat část pozemku par. č 5958/1 v rozsahu cca 40 m2 v k. ú.a obci Jihlava.
Termín březen 2005