Detail materiálu pro radu čj. RK-09-2005-06

NázevSouhlas se stavbou v k. ú. a obci Dolní Vilémovice
Zpracoval J. Mrázková
Popis problému

Na odbor majetkový se obrátila prostřednictvím projektové kanceláře obec Dolní Vilémovice se žádostí o vyjádření k projektové dokumentaci na stavbu "Inženýrské sítě a komunikace v obci Dolní Vilémovice". Majetku kraje Vysočina se týká pouze část této stavby, a to napojení místní komunikace na silnici II/401 v km cca 6,865 vlevo ve směru staničení. Stávající napojení místní komunikace je nevyhovující z hlediska bezpečnosti silničního provozu. Novým napojení bude dotčen pozemek par. č. 1217 v k. ú. a obci Dolní Vilémovice. Obec současně žádá o převod části pozemku, který bude zastavěn novým napojením s tím, že provede na své náklady geometrické zaměření nového napojení.
Tento pozemek je ve vlastnictví kraje Vysočina na základě zákona č. 157/2000 Sb., o přechodu některých věcí, práv a závazků z majetku ČR do majetku krajů, v platném znění a Rozhodnutí MDS ČR čj. 3796/01-9-KM ze dne 10. 9. 2001 a zřizovací listinou byl dán do správy příspěvkové organizace kraje s názvem Správa a údržba silnic Třebíč a je veden Katastrálním úřadem pro Vysočinu, katastrální pracoviště Třebíč na listu vlastnictví
č. 273 pro k. ú. a obec Dolní Vilémovice se správou pro Správu a údržbu silnic Třebíč.

Návrh řešení

Odbor majetkový navrhuje vyslovit souhlas s vybudováním komunikačního napojení místní komunikace se silnicí II/401 za podmínek stanovených Správou a údržbou silnic Třebíč ze dne 24. 6. 2004. Souhlas bude sloužit jako podklad pro vydání stavebního povolení na výše uvedenou akci. OM předpokládá darování zastavěné části pozemku obci. Z tohoto důvodu bude současně na úřední desce zveřejněn po zákonem stanovenou dobu záměr darování části pozemku par. č. 1217 v k. ú. a obci Dolní Vilémovice zastavěného nově vybudovaným komunikačním napojením obci Dolní Vilémovice.
Usnesení předpokládá vydání souhlasu se stavbou, schválení zveřejnění záměru darovat obci část pozemku zastavěného novým komunikačním napojením a doporučení zastupitelstvu kraje schválit darování části pozemku zastavěného novým komunikačním napojením

Stanoviska

Správa a údržba silnic Třebíč nemá k nově budovanému napojení připomínky za předpokladu budování dle projektové dokumentace.
Odbor dopravy a silničního hospodářství nemá k navrhovanému usnesení připomínky.

Návrh usnesení

Rada kraje
souhlasí
se stavbou nového napojení místní komunikace na silnici II/401 v k.ú. a obci Dolní Vilémovice, kterou bude dotčen pozemek par. 1217 v k. ú. a obci Dolní Vilémovice realizovaného v rámci akce "Inženýrské sítě a komunikace v obci Dolní Vilémovice" za podmínek stanovených Správou a údržbou silnic Třebíč;
zveřejnění záměru darovat obci Dolní Vilémovice část pozemku par. č. 1217 v k.ú. a obci Dolní Vilémovice, která bude zastavěna novým komunikačním napojením a
doporučuje
zastupitelstvu kraje schválit darování části pozemku par. č. 1217 v k.ú. a obci Dolní Vilémovice, která bude zastavěna novým komunikačním napojením do vlastnictví obce Dolní Vilémovice.
Termín 2005