Detail materiálu pro radu čj. RK-20-2014-56

NázevPodstatná změna projektu Transformace ÚSPMP Těchobuz I č. XIX
Zpracoval J. Bína, J. Matýsová
Předkládá V. Švarcová
Popis problémuV rámci projektu Transformace Ústavu sociální péče pro mentálně postižené Těchobuz I. bude provedena výstavba 4 objektů chráněného bydlení pro 24 osob se střední a nízkou mírou podpory. Domácnosti budou vybudovány v obci Cetoraz a městě Pelhřimov. V každém domě rodinného typu bude žít 6 uživatelů, v jednolůžkových pokojích, s alternativou dvoulůžkového pokoje. Společnými prostory jsou obývací místnost s kuchyňským koutem, technická místnost, dvě koupelny pro uživatele. Zázemí pro personál tvoří kancelářská místnost a sociální zařízení.
V průběhu realizace projektu nastaly změny týkající se vybavení objektů zahrnutého v nestavební akci projektu. Předmětem oznámení o změně, je změna položek výběrového řízení č. 008 - VŘ na el. spotřebiče, strojní zařízení a další příslušenství. Důvodem je možnost pořízení kuchyňských spotřebičů (trouba, varná deska, myčka a lednice) v rámci dodávky kuchyňské linky, tudíž jsou zahrnuty v rozpočtu na řádku 6090. Z takto ušetřených peněz lze pořídit jiné spotřebiče do domácností.
Hodnota těchto spotřebičů je za jeden objekt 26 tis. Kč, celkem za 4 objekty 104 tis. Kč. Tyto kuchyňské spotřebiče budou v každém objektu nahrazeny samostatnou sušičkou prádla v hodnotě 26 tis. Kč, původní kombinovaná pračka se sušičkou v hodnotě 23 tis. Kč bude nahrazena samostatnou pračkou ve stejné hodnotě.
Z tohoto důvodu bylo zpracováno Oznámení příjemce o změnách v projektu, které popisuje změny v nestavební části projektu. Změna ovlivní pouze výběrové řízení 008 - VŘ na el. spotřebiče, strojní zařízení a další příslušenství úpravou položek, nedojde ke změně hodnoty výběrového řízení ani celkového rozpočtu projektu.
Změna v projektu je blíže popsána v příloze RK-20-2014-56, př. 1 (Oznámení příjemce o změnách v projektu).
Návrh řešení Navrhujeme radě kraje schválit oznámení dle materiálu RK-20-2014-56, př. 1 a uložit odborům majetkovému a sociálních věcí postupovat podle materiálu RK-20-2014-56, př. 1 a zapracovat změny do povinných příloh Oznámení příjemce o změnách v projektu.
StanoviskaStanoviska nebyla vyžádána.
oznámení příjemce o změnách v projektu dle materiálu RK-20-2014-56, př. 1;
ukládá
* majetkovému odboru a odboru sociálních věcí postupovat dle materiálu RK-20-2014-56, př. 1;
* odboru sociálních věcí zapracovat změny dle materiálu RK-20-2014-56, př. 1 do povinných příloh Oznámení příjemce o změnách v projektu.
Odpovědnost odbor sociálních věcí, odbor majetkový
Termín 30. 6. 2014