Detail materiálu pro radu čj. RK-09-2005-04

RK-09-2005-04.doc
Číslo jednacíRK-09-2005-04
NázevUzavření smlouvy o výpůjčce na pozemek v k. ú. Mírovka, obec Havlíčkův Brod
Zpracoval J. Mrázková
Předkládá P. Kolář počet stran: 1
Popis problému

Usnesením 1271/35/2004/RK ze dne 12. 10. 2004 doporučila rada kraje zastupitelstvu kraje schválit bezúplatné nabytí pozemku par. č. 1036/3 - ost. plocha, silnice v k. ú. Mírovka, obec Havlíčkův Brod do vlastnictví kraje Vysočina. V současné době je připraven materiál na jednání zastupitelstva dne 15. 2. 2005, kterým by zastupitelstvo mělo schválit bezúplatné přijetí výše uvedeného pozemku do vlastnictví kraje. Dne 2. 2. 2005 obdržel odbor majetkový žádost Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových, odloučené pracoviště Havlíčkův Brod o uzavření smlouvy o výpůjčce na pozemek par. č. 1036/3 v k.ú. Mírovka, obec Havlíčkův Brod. OM se telefonicky dotázal "Úřadu", zda tato smlouva není nadbytečná, když v zastupitelstvu bude projednáno již vlastní bezúplatné nabytí uvedeného pozemku do vlastnictví kraje. Úřad sdělil, že při schvalování smlouvy o bezúplatném převodu z vlastnictví České republiky je Ministerstvem financí ČR požadováno přiložit i smlouvu o výpůjčce jako smluvní legalizace užívání nemovitosti.

Návrh řešení

Odbor majetkový navrhuje schválit uzavření smlouvy o výpůjčce mezi Úřadem pro zastupování státu ve věcech majetkových a krajem Vysočina na užívání pozemku par. č. 1036/3 - ost. plocha, silnice o výměře 669 m2 v k. ú. Mírovka, obec Havlíčkův Brod. Jako účel užívání předmětného pozemku je uváděna stavba silnice, včetně příslušenství. Smlouva je uzavírána na dobu určitou, počínaje 1. 2. 2005 do doby nabytí vlastnického práva k uvedenému pozemku, nejdéle do 31. 1. 2010. Bez této smlouvy nebude smlouvě o bezúplatném převodu uvedeného pozemku do vlastnictví kraje udělena Ministerstvem financí ČR schvalovací doložka a smlouva se nestane platnou.
Stanoviska

Stanoviska nebyla vyžádána.

Návrh usnesení

Rada kraje
uzavření smlouvy o výpůjčce mezi Úřadem pro zastupování státu ve věcech majetkových a krajem Vysočina na užívání pozemku par. č. 1036/3 - ost. plocha, silnice o výměře 669 m2 v k. ú. Mírovka, obec Havlíčkův Brod, na dobu určitou, počínaje 1. 2. 2005 a konče nabytím vlastnického práva k uvedenému pozemku, nejdéle do 31. 1. 2010.
Termín duben 2005