Detail materiálu pro radu čj. RK-20-2014-12

Číslo jednacíRK-20-2014-12
NázevDarování pozemků pod budoucí chodníky v k. ú. Pavlov u Ledče nad Sázavou
Zpracoval J. Mazánková
Popis problémuMateriál řeší darování pozemků pod budoucími chodníky v k. ú. Pavlov u Ledče nad Sázavou a obci Pavlov do vlastnictví obce.
Na odbor majetkový se obrátila obec Pavlov s žádostí o převod pozemků ve vlastnictví kraje, nově zakreslených dle GP č. 173-35/2014 pro k. ú. Pavlov u Ledče nad Sázavou. Jedná se o pozemky pod budoucími chodníky, které chce obec vybudovat v rámci své akce Výstavba chodníků . Dle vyjádření stavebního odboru MěÚ Ledeč nad Sázavou lze vydat územní rozhodnutí pouze na pozemky, které jsou ve vlastnictví obce. Z tohoto důvodu obec nechala podle projektové dokumentace budoucí stavbu zaměřit a nyní žádá o převod pozemků, uvedených v materiálu RK-20-2014-12, př. 1, do svého vlastnictví.
Návrh řešení Odbor majetkový navrhuje požadované pozemky obci darovat. Návrh je v souladu s příslušnými ustanoveními přijatých Zásad Zastupitelstva Kraje Vysočina pro převod nemovitého majetku ve vlastnictví Kraje Vysočina, neboť pozemky nebudou využívány komerčně, ale pro veřejně prospěšné účely.
OM navrhuje zveřejnit záměr darování pozemků uvedených v materiálu RK-20-2014-12, př. 1 na úřední desce Krajského úřadu Kraje Vysočina a dále navrhuje radě kraje doporučit zastupitelstvu kraje rozhodnout darovat pozemky dle materiálu RK-20-2014-12, př. 1 z vlastnictví kraje do vlastnictví obce Pavlov.
V případě schválení převodu pozemků v zastupitelstvu kraje a obce bude následně upraven rozsah majetku předávaného k hospodaření příspěvkové organizaci Kraje Vysočina s názvem Krajská správa a údržba silnic Vysočiny, příspěvková organizace.
Návrh usnesení předpokládá rozhodnout zveřejnit záměr darování pozemků na úřední desce a rozhodnout doporučit zastupitelstvu kraje darovat pozemky z vlastnictví kraje do vlastnictví obce. Darovací smlouva není předkládána, jedná se o standardní smluvní vztah.
StanoviskaKSÚSV i ODSH vyslovily s převodem pozemků souhlas.
zveřejnit na úřední desce Krajského úřadu Kraje Vysočina záměr darování pozemků dle materiálu RK-20-2014-12, př. 1 v k. ú. Pavlov u Ledče nad Sázavou a obci Pavlov z vlastnictví Kraje Vysočina do vlastnictví obce Pavlov;
doporučuje
zastupitelstvu kraje rozhodnout převést darem dle GP č. 173-35/2014 pro k. ú. Pavlov u Ledče nad Sázavou a obec Pavlov nově oddělené pozemky uvedené v materiálu
RK-20-2014-12, př. 1 z vlastnictví Kraje Vysočina do vlastnictví obce Pavlov.
Termín 2014- 9- 9