Detail materiálu pro radu čj. RK-20-2014-09

Číslo jednacíRK-20-2014-09
NázevSmlouvy uzavírané příspěvkovými organizacemi zřizovanými Krajem Vysočina
Zpracoval P. Dvořák
Popis problémuJedná se o souhlas s uzavřením smluv ze strany příspěvkových organizací zřizovaných Krajem Vysočina.
Zastupitelstvo kraje schválilo svým usnesením 0588/07/2011/ZK ze dne 13. 12. 2011 Zásady o vymezení majetkových práv a povinností příspěvkových organizací zřizovaných Krajem Vysočina , dále jen Zásady . Příspěvkové organizace Kraje Vysočina jsou dle čl. 2, bodu 2 Zásad oprávněny s předchozím souhlasem zřizovatele uzavírat nájemní smlouvy, smlouvy o výpůjčce na užívání majetku, který jim byl předán k hospodaření nebo si najímat majetek od jiných subjektů k zajištění účelu ke kterému je zřízena, na dobu delší než 1 rok. Souhlas Rady Kraje Vysočina týkající se nájmu a výpůjčky nemovitého majetku zajišťuje odbor majetkový. O udělení souhlasu požádala organizace zřizovaná Krajem Vysočina:
Obchodní akademie Dr. Albína Bráfa a Jazyková škola s právem státní jazykové zkoušky Třebíč a Vyšší odborná škola a Střední škola veterinární, zemědělská a zdravotnická Třebíč
- smlouva o výpůjčce dle materiálu RK-20-2014-09 př. 1 na užívání nebytového prostoru včetně vybavení o výměře 180,96 m2 objektu školy na ul. Bráfova č.p. 180 v Třebíči, za účelem zajištění vzdělávání a výchovy studentů Vyšší odborné školy a Střední školy veterinární, zemědělské a zdravotnické Třebíč. Smlouva uzavřena na dobu určitou do
31. 10. 2030 s možností výpovědi s desetiměsíční výpovědní lhůtou. Úhrada za služby spojené s užíváním předmětu výpůjčky sjednána zálohově ve výši 1 500 Kč/pololetně za studenta, se závazkem ročního vyúčtování;
Zdravotnická záchranná služba Kraje Vysočina, příspěvková organizace
- smlouva o výpůjčce dle materiálu RK-20-2014-09 př. 2 na výpůjčku dokončené budovy č.p. 456 obce Habry. Kraj Vysočina je investorem akce Zdravotnická záchranná služba Kraje Vysočina-výjezdové stanoviště Habry . K této stavbě byl požádán Stavební úřad Městského úřadu Habry, o vydání kolaudačního souhlasu, předpokládaný termín vydání kolaudačního souhlasu s užíváním stavby je do 12. 6. 2014. Smlouva o výpůjčce umožňuje ZZS Kraje Vysočina užívání dokončené budovy výjezdového stanoviště Habry, zahájení provozu je předpokládáno od 16. 6. 2014. Smlouva o výpůjčce je navržena na dobu určitou a to do doby předání nemovitosti do hospodaření Zdravotnické záchranné službě Kraje Vysočina, příspěvkové organizace, prostřednictvím dodatku zřizovací listiny, který bude předkládán ke schválení Zastupitelstvu Kraje Vysočina v měsíci září 2014.
Návrh řešení Návrh usnesení předpokládá rozhodnout uzavřít smlouvu o výpůjčce se Zdravotnickou záchrannou službou Kraje Vysočina, příspěvkovou organizací a udělit souhlas s uzavřením smlouvy o výpůjčce na užívání nemovitého majetku.
StanoviskaOŠMS a OZ nemá námitek k uzavření smluv dle materiálů RK-20-2014-09 př. 1 a př. 2.
uzavřít smlouvu o výpůjčce k budově výjezdového stanoviště v Habrech včetně součástí a příslušenství mezi Krajem Vysočina na straně půjčitele a Zdravotnickou záchrannou službou Kraje Vysočina, příspěvkovou organizací na straně vypůjčitele dle materiálu
RK-20-2014-09, př. 2;
souhlasí
s uzavřením smlouvy na užívání nemovitého majetku dle materiálu RK-20-2014-09, př. 1.
Odpovědnost ředitel Obchodní akademie Dr. Albína Bráfa a Jazyková škola s právem státní jazykové zkoušky Třebíč, ředitel Vyšší odborné školy a Střední školy veterinární, zemědělské a zdravotnické Třebíč, ředitelka Zdravotnické záchranné služby Kraje Vysočina, příspě
Termín 30. 6. 2014