Detail materiálu pro radu čj. RK-15-2014-13

RK-15-2014-13.doc  RK-15-2014-13pr01.doc
Číslo jednacíRK-15-2014-13
NázevNabytí nemovitostí pro stavbu II/385 Dolní Rožínka - hranice kraje, II. stavba
Zpracoval V. Chmela
Popis problémuJedná se o nabytí pozemků do vlastnictví Kraje Vysočina pro stavbu II/385 Dolní Rožínka - hranice kraje, II. stavba .
Jedná se o rekonstrukci úseku silnice v obci Dolní Rožínka od křižovatky se silnicí III/3853 až na konec obce po křižovatku se silnicí III/38710. Celková délka rekonstruovaného úseku silnice II/385 je 629 m.
V rámci majetkoprávního vypořádání stavby II/385 Dolní Rožínka - hranice kraje, II. stavba je nutné zajistit smlouvy s vlastníky pozemků dotčených stavbou, kterými bude zajištěno vypořádání vlastnických vztahů. Jedná se o nabytí pozemků trvale dotčených předmětnou stavbou. Podle vyhotovených geometrických plánů je třeba získat nevykoupené pozemky pod plánovanou stavbou do vlastnictví Kraje Vysočina v rozsahu dle materiálu
RK-15-2014-13, př. 1.
Návrh řešení Odbor majetkový navrhuje k zajištění plynulé majetkoprávní přípravy doporučit zastupitelstvu kraje rozhodnout nabýt pozemky v katastrálních územích Dolní Rožínka a Bukov na Moravě pro stavbu II/385 Dolní Rožínka - hranice kraje, II. stavba . Kupní cena bude prodávajícím navržena jako cena stanovená dohodou, ve výši 100 Kč/m2. S tím, že minimální kupní cena při nabytí pozemků vedených na jednom listu vlastnictví bude ve výši 500 Kč. Pozemky ve vlastnictví ČR - DIAMO, státní podnik budou převedeny za cenu stanovenou dle znaleckého posudku, ke které budou připočteny další náklady spojené s uzavřením kupní smlouvy. Dále pozemky ve vlastnictví ČR - Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových budou převedeny bezúplatně a pozemky ve vlastnictví obcí budou převedeny darem.
Návrh usnesení předpokládá doporučit zastupitelstvu kraje rozhodnout nabýt pozemky do vlastnictví Kraje Vysočina dle materiálu RK-15-2014-13, př. 1. Smlouvy nejsou předkládány, protože se jedná o standardní smluvní vztahy.
StanoviskaODSH souhlasí s nabytím pozemků do vlastnictví Kraje Vysočina pro stavbu II/385 Dolní Rožínka - hranice kraje, II. stavba
doporučuje
zastupitelstvu kraje rozhodnout nabýt do vlastnictví Kraje Vysočina pozemky pro stavbu II/385 Dolní Rožínka - hranice kraje, II. stavba v rozsahu, způsobem, za podmínek a ceny dle materiálu RK-15-2014-13, př. 1 od vlastníků vedených v katastru nemovitostí v době uzavírání smluv.
Termín 31. 12. 2015