Detail materiálu pro radu čj. RK-07-2005-07

NázevProdej bytového domu č.p. 159 v Lesonicích
Zpracoval J. Tvrzová
Popis problému

Kraj Vysočina je na základě Rozhodnutí MŠMT ČR čj. 11561/2001 ze dne 20. 9. 2001 vydaným ve smyslu zákona č. 157/2000 Sb., o přechodu některých věcí, práv a závazků z majetku ČR do majetku krajů, v platném znění, vlastníkem mj. budovy č.p. 159 (objekt bydlení) na pozemku par. č. st. 222 a pozemku par. č. st. 222 - zastavěná plocha a nádvoří o výměře 231 m2. Nemovitosti jsou zapsány na LV č. 34 pro k. ú. a obec Lesonice a na základě Rozhodnutí o sloučení příspěvkových organizací schváleného usnesením Zastupitelstva kraje Vysočina 237/04/2003/ZK ze dne 23. 9. 2003 svěřeny do správy Středního odborného učiliště řemesel a služeb, Moravské Budějovice, Tovačovského sady 79 s účinností od 1. 1. 2004 (k 31. 12. 2003 byly ve správě zaniklé sloučené příspěvkové organizace Střední odborné učiliště lesnické a Učiliště, Lesonice 2). V souvislosti se zredukováním provozu praktického střediska v areálu bývalého lesnického učiliště je potřeba zachování bytů pro účely stabilizace zaměstnanců zařízení bezpředmětná. Byty v bytovém domě jsou užívány vesměs bývalými zaměstnanci učiliště. Spravující příspěvková organizace proto navrhuje bytový dům odprodat vzhledem k tomu, že jej nepotřebuje ke své činnosti. Zároveň jej navrhuje odprodat současným uživatelům, kteří o koupi údajně projevili zájem.

Návrh řešení

Odbor majetkový doporučuje zveřejnit záměr prodeje výše uvedených nemovitostí
v k. ú. Lesonice a následně odprodat do vlastnictví stávajících uživatelů bytů ve smyslu Zásad Zastupitelstva kraje Vysočina pro převod nemovitého majetku ve vlastnictví kraje Vysočina čl. II odst. 3) písm. a) - formou přímého prodeje. Z předběžného ověření zájmu provedeného OM vyplývá, že všichni nájemníci potvrzují zájem o odkoupení bytů. Jak spravující organizace, tak příslušný odbor doporučují převod tohoto majetku z vlastnictví kraje Vysočina vzhledem k jeho nepotřebnosti pro činnost SOU řemesel a služeb Moravské Budějovice. OM doporučuje prodej bytového domu též s ohledem na záměr průběžně snižovat rozsah bytového fondu ve vlastnictví kraje. Rovněž ze stanoviska obce Lesonice vyplývá, že nemá k prodeji námitek. V případě prodeje domu formou prodeje jednotlivých bytů bude nezbytné před vlastním převodem rozdělit dům na bytové jednotky vkladem prohlášení vlastníka budovy do katastru nemovitostí.
Záměr prodat budovu č.p. 159 (objekt bydlení) na pozemku par. č. st. 222 a pozemek
par. č. st. 222 - zastavěná plocha a nádvoří o výměře 231 m2 v k. ú. a obci Lesonice je třeba zveřejnit dle ust. § 18 odst. 1 zákona č. 129/2000 Sb., o krajích, v platném znění, po dobu
30 dní na úřední desce krajského úřadu.
Návrh předpokládá schválení zveřejnění záměru prodat výše uvedených nemovitostí z vlastnictví kraje Vysočina.
Stanoviska

Odboru školství, mládeže a sportu doporučuje prodej nemovitostí v k. ú. Lesonice.
Spravující příspěvková organizace Střední odborné učiliště řemesel a služeb, Moravské Budějovice, Tovačovského sady 79 podala návrh na prodej bytového domu.

Návrh usnesení

Rada kraje
zveřejnění záměru prodat budovu č.p. 159 (objekt bydlení) na pozemku par. č. st. 222 a pozemek par. č. st. 222 - zastavěná plocha a nádvoří o výměře 231 m2 v k. ú. a obci Lesonice.
Termín březen 2005