Detail materiálu pro radu čj. RK-07-2005-06

RK-07-2005-06.doc
Číslo jednacíRK-07-2005-06
NázevSouhlas se stavbami na pozemcích kraje v k. ú. Račerovice a v k. ú. Humpolec
Zpracoval J. Mrázková
Popis problému

Na odbor majetkový se obrátil investoři, popř. na základě plné moci projektové kanceláře se žádostmi o vydání souhlasu se stavbami na stavební akce, které se dotýkají pozemků ve vlastnictví kraje:
1. Fabík - projektování staveb zastupující investora CEMA a. s. - stavba "Obytná skupina RD - Nad dubinskou cestou, výstavba komunikace a inženýrských sítí v k.ú. Račerovic" - dotčený pozemek par. č. 1178 v k.ú. Račerovice. Stavba představuje mimo jiné vybudování napojení místní komunikace na silnici II/351 v km 59,860 a křížení trasy kanalizace s uvedenou silnicí v km 59,610.
2. Ředitelství silnic a dálnic ČR - stavba "Silnice I/34 Humpolec, zklidnění dopravy v průtahu" - dotčený pozemek par. č. 2421/1. Silnice I/34 je zčásti situována na pozemku par. č. 2421/1, a to v místě zaústění silnice II/523
Pozemky par. č. 1178 v k. ú. Račerovice, obec Třebíč a par. č. 2421/1 v k. ú. a obci Humpolec jsou ve vlastnictví kraje Vysočina na základě zákona č. 157/2000 Sb., o přechodu některých věcí, práv a závazků z majetku ČR do majetku krajů, v platném znění a Rozhodnutí MDS ČR čj. 3796/01-9-KM ze dne 10. 9. 2001 a zřizovacími listinami byly dány do správy příspěvkové organizace kraje s názvem Správa a údržba silnic Třebíč a Správa a údržba silnic Pelhřimov.
Uvedené pozemky jsou vedeny Katastrálním úřadem pro Vysočinu, katastrální pracoviště Třebíč na listu vlastnictví č. 144 pro k. ú. Račerovice, obec Třebíč a katastrální pracoviště Pelhřimov na listu vlastnictví č. 3805 pro k. ú. a obec Humpolec ve vlastnictví kraje Vysočina.

Návrh řešení

Odbor majetkový navrhuje vyslovit souhlas s vybudováním komunikačního napojení místní komunikace se silnicí II/351, křížením trasy kanalizace s uvedenou silnicí a stavbou jako celku v k. ú. Račerovice za podmínek stanovených Správou a údržbou silnic Třebíč (smlouva o smlouvě budoucí o zřízení věcného břemene na uložení kanalizace v místě křížení silnice byla již uzavřena) a se stavbou "Silnice I/34 Humpolec, zklidnění dopravy v průtahu" a s vydáním stavebního povolení na tuto stavbu. Souhlasy bude sloužit jako podklad pro vydání stavebního povolení na výše uvedené akce.

Stanoviska

Správa a údržba silnic Třebíč vydala kladné stanovisko dne 8. 9. 2003 - komunikační napojení, dále dne 19. 12. 2003, 21. 5. 2004 - křížení trasy kanalizace a komunikace II/351 a 9. 12. 2004.
Správa a údržba silnic Pelhřimov nemá proti akci námitek, v podstatě se jedná o přeorganizování jízdních pruhů stávající komunikace.

Návrh usnesení

Rada kraje
souhlasí
s vydáním stavebních povolení a s realizací staveb:
* "Obytná skupina RD - Nad dubinskou cestou, výstavba komunikace a inženýrských sítí v k.ú. Račerovice", kterou bude dotčen mimo jiné pozemek par. č. 1178
v k. ú. Račerovice, obec Třebíč za podmínek stanovených Správou a údržbou silnic Třebíč;
* "Silnice I/34 Humpolec, zklidnění dopravy v průtahu", kterou bude dotčen pozemek
par. č. 2421/1 v k. ú. a obci Humpolec.
Termín únor 2005