Detail materiálu pro radu čj. RK-14-2014-33

NázevFOND VYSOČINY - grantový program ,,Rozvoj vesnice 2014
Zpracoval L. Hrůza
Předkládá I. Fryšová
Popis problémuJedná se o návrh na vyhlášení grantového programu na podporu rekonstrukcí nebo oprav místních komunikací v místních částech měst a obcí s maximální podporou 150 tis. Kč na jeden projekt. Vlivem dlouhodobé zanedbanosti silniční sítě způsobené nedostatkem finančních prostředků v obecních rozpočtech přetrvává u řady malých sídel na území kraje Vysočina zhoršená dopravní dostupnost, obslužnost a v neposlední řadě i bezpečnost provozu na místních komunikacích. Jedná se zejména o okrajové místní části obcí a měst, které stojí při vynakládání prostředků z obecních rozpočtů často mimo okruh zájmu místní samosprávy. Je tedy třeba obce motivovat, aby na zlepšování kvality a bezpečnosti komunikací sloužících jejich občanům bydlícím v těchto lokalitách nezapomínaly.
Návrh řešení Odbor regionálního rozvoje Krajského úřadu kraje Vysočina (dále jen ORR ) připravil k vyhlášení grantový program v objemu 4 mil. Kč na podporu projektů v oblasti obnovy a rozvoje místních částí měst a místních částí obcí Vysočiny se zaměřením na opravy a rekonstrukce místních komunikací. Tímto krokem kraj přispěje alespoň k částečnému zlepšení neutěšeného stavu komunikací a chodníků v dotčených obcích.
StanoviskaStanovisko odboru regionálního rozvoje:
Předložený grantový program je plně v souladu s Programem rozvoje kraje Vysočina. Grantový program splňuje podmínky Statutu účelového Fondu Vysočiny a obsahuje informace pro vyhlášení grantového programu obsažené v článku 7 bodu 3) pod písm. a) - písm. o) tohoto Statutu.
Stanovisko odboru informatiky:
Program byl zaregistrován v systému eDotace pod - ID FV00976.
doporučuje
zastupitelstvu kraje vyhlásit grantový program Rozvoj vesnice 2014 dle materiálu
RK-14-2014-33, př. 1.
Odpovědnost ORR