Detail materiálu pro radu čj. RK-07-2005-04

RK-07-2005-04.doc
Číslo jednacíRK-07-2005-04
NázevDodatek Zřizovací listiny příspěvkové organizace Správa a údržba silnic Třebíč
Zpracoval P. Krepčík
Popis problému

Kraj Vysočina byl investorem stavby "II/360 Oslavička sesuv". Tato stavba sestávala z opravy komunikace v délce 419 m a šířkové kategorii S 7,5 včetně 121 m dlouhé opěrné zdi. Městský úřad Velké Meziříčí, odbor výstavby a regionálního rozvoje vydal dne
13. prosince 2004 pod zn.: VÝST/17290/2003/3283-Po kolaudační rozhodnutí, které nabylo právní moci dne 6. 1. 2005 a současně povolil užívání výše uvedené stavby. Po ukončení stavby proběhlo její zaměření a na základě zpracovaného geometrického plánu
č. 86-312/2003 byly od původních vlastníků stavbou dotčené pozemky krajem Vysočina vykoupeny. V současné době jsou nemovitosti vedené na majetkových účtech kraje Vysočina.

Návrh řešení

Nemovitosti je třeba vyvést z majetkových účtů kraje a předat do správy příslušné příspěvkové organizace.
Stavba silnice včetně opěrné zdi bude do správy Správy a údržby silnic Třebíč převedena na základě předávacího protokolu. Vykoupené pozemky pod touto stavbou je třeba předat do správy dodatkem zřizovací listiny příspěvkové organizace. Na základě dodatku bude proveden katastrálním úřadem zápis o správě pozemků.
Návrh předpokládá doporučit zastupitelstvu kraje schválit dodatek Zřizovací listiny Správy a údržby silnic Třebíč, kterým se vykoupené pozemky v majetku kraje předají do správy organizace.

Stanoviska

Stanoviska nebyla vyžádána.

Návrh usnesení

Rada kraje
doporučuje
zastupitelstvu kraje schválit dodatek Zřizovací listiny Správy a údržby silnic Třebíč, kterým se pozemky vykoupené pro stavbu "II/360 Oslavička sesuv" předají do správy organizace.
Termín březen 2005