Detail materiálu pro radu čj. RK-12-2014-28

RK-12-2014-28.doc  RK-12-2014-28pr01.pdf
Číslo jednacíRK-12-2014-28
NázevTarifní začlenění traťového úseku Nedvědice - Rovné - Divišov na trati č. 251 k tarifu IDS JMK - zrušení usnesení
Zpracoval P. Bartoš
Předkládá H. Strnadová
Popis problémuMěsto Bystřice nad Pernštejnem jménem svým i jako zástupce obcí Věžná nad Pernštejnem, Rožná a Rozsochy, požádalo Radu Kraje Vysočina o souhlas s tarifním začleněním traťového úseku Nedvědice - Rovné - Divišov na trati č. 251 k tarifu IDS JMK. Současně město Bystřice nad Pernštejnem v žádosti uvedlo, že veškerou ztrátu tržeb (protarifovací ztráta) a veškeré náklady generované začleněním k tarifu IDS JMK bude hradit město Bystřice nad Pernštejnem, což bude upraveno smluvně mezi zúčastněnými subjekty. Předpokládaná protarifovací ztráta je ve výši cca 330 000 Kč za kalendářní rok.
V předmětném úseku trati 251 se přepravní zatížení pohybuje kolem 350 cestujících za 24 hodin průměrného pracovního dne a o víkendu až 450 cestujících.
V současné době odbor dopravy a silničního hospodářství připravuje podklady k možnostem tarifní integrace území Kraje Vysočina pro orgány kraje v rámci komplexního dopravního systému Kraje Vysočina. Z uvedených důvodů se může jednat jen o časově omezený souhlas ze strany Kraje Vysočina a to do doby, než v rámci komplexního dopravního systému Kraje Vysočina bude rozhodnuto a následně zavedena tarifní integrace území Kraje Vysočina.
Rada Kraje Vysočina výše uvedenou žádost projednala a přijala usnesení pod č. 0510/10/2014/RK ze dne 18. 3.2014. Na základě následného upřesnění žádosti ze strany města Bystřice nad Pernštejnem je radě kraje výše uvedená žádost předkládána znovu.
Návrh řešení Odbor dopravy a silničního hospodářství předkládá radě kraje k posouzení žádost města Bystřice nad Pernštejnem dle materiálu RK-12-2014-28, př. 1. Odbor dopravy a silničního hospodářství doporučuje radě kraje souhlasit se zavedením tarifu IDS JMK na traťovém úseku tratě č. 251 Nedvědice - Rovné - Divišov, a to do doby, než v rámci komplexního dopravního systému Kraje Vysočina bude rozhodnuto a následně zavedena tarifní integrace území Kraje Vysočina.
StanoviskaDopravní komise Rady Kraje Vysočina doporučila usnesením 003/02/2014/DK radě kraje souhlasit se zajišťováním dopravní obslužnosti oblasti Bystřice nad Perštejnem Integrovaným dopravním systémem Jihomoravského kraje.
ruší
usnesení č. 0510/10/2014/RK ze dne 18. 3. 2014;
souhlasí
se zavedením tarifu IDS JMK na traťovém úseku tratě č. 251 Nedvědice - Rovné - Divišov, a to s časovým omezením do 31. 12. 2016.
Odpovědnost ODSH
Termín 31. 12. 2014