Detail materiálu pro radu čj. RK-12-2014-19

RK-12-2014-19.doc  RK-12-2014-19pr01.pdf
Číslo jednacíRK-12-2014-19
NázevSmlouva o budoucí darovací smlouvě na převod silnice III/36075 a pozemků pod touto silnicí
Zpracoval J. Mrázková
Popis problémuMateriál řeší uzavření smlouvy o budoucí darovací smlouvě na převod silnice III/36075 a pozemků silnicí zastavěných v k.ú. a obci Třebíč z vlastnictví kraje do vlastnictví města Třebíč.
Na základě jednání představitelů Kraje Vysočina a města Třebíč bylo dohodnuto, že silnice III/36075, konkrétně ulice Znojemská a Nádražní v Třebíči bude vyřazena ze sítě krajských silnic a bude převedena do vlastnictví města Třebíč. Spolu s touto komunikací budou převedeny i pozemky silnicí zastavěné. Předpokladem pro vyřazení silnice z krajské silniční sítě je dle ustanovení § 3 odst. 3 zákona č. 13/1997 Sb., o pozemních komunikacích, v platném znění uzavření smlouvy o budoucí darovací smlouvě. Město Třebíč převezme tuto komunikaci do svého vlastnictví za podmínky, že silnice bude předtím ze strany kraje opravená. Tato silnice vzhledem ke své poloze je charakterem místní komunikací v zastavěném území města.
Předmětem budoucího převodu bude jednak silnice III/36075 od křižovatky s ulicí Bráfova po křižovatku se silnicí II/360 a pozemky par. č. par. č. 1498/1 - ost. plocha, silnice, par. č. 1499/2 - ost. plocha, silnice, par. č. 1499/3 - ost. plocha, silnice, par. č. 1499/4 - ost. plocha, silnice, par. č. 1497/1 - ost. plocha, silnice v k. ú. Třebíč a část pozemku par. č. 1134/1 - ost. plocha, silnice v k. ú. Střítež u Třebíče. Pozemek v k.ú. Střítež u Třebíče, která bude muset být geometricky oddělena.
Návrh řešení OM navrhuje uzavřít mezi Krajem Vysočina a městem Třebíč smlouvu o budoucí darovací smlouvě na převod výše uvedených nemovitých věcí. Tato smlouva bude použita jako příloha k podání žádosti na vyřazení silnice III/36075 ze sítě krajských silnic. Po právní moci tohoto rozhodnutí bude moci být přistoupeno při splnění všech podmínek k uzavření darovací smlouvy.
Předpokladem pro převod nemovitých věcí z vlastnictví Kraje Vysočina je zveřejnění záměru darování na úřední desce Krajského úřadu Kraje Vysočina po zákonem stanovenou dobu.
Smlouva není předkládána, jedná se o standardní typ smlouvy.
Usnesení předpokládá rozhodnout zveřejnit na úřední desce krajského úřadu záměr darování silnice III/36075, včetně všech součástí a příslušenství a pozemků silnicí zastavěných z vlastnictví kraje do vlastnictví města Třebíč a doporučit zastupitelstvu kraje rozhodnout uzavřít mezi Krajem Vysočina a městem Třebíč budoucí darovací smlouvu na převod citovaných nemovitých věcí.
StanoviskaODSH navrhuje vyřadit silnici III/36075 ze sítě krajských silnic a za tím účelem uzavřít smlouvu o budoucí darovací smlouvě.
zveřejnit na úřední desce Krajského úřadu Kraje Vysočina záměr darování silnice III/36075, včetně všech součástí a příslušenství a pozemků par. č. par. č. 1498/1 - ost. plocha, silnice, par. č. 1499/2 - ost. plocha, silnice, par. č. 1499/3 - ost. plocha, silnice, par. č. 1499/4 - ost. plocha, silnice, par. č. 1497/1 - ost. plocha, silnice v k. ú. Třebíč a části pozemku par. č. 1134/1 - ost. plocha, silnice v k. ú. Střítež u Třebíče z vlastnictví Kraje Vysočina do vlastnictví města Třebíč;
doporučuje
zastupitelstvu kraje rozhodnout uzavřít mezi Krajem Vysočina a městem Třebíč smlouvu o budoucí darovací smlouvě, podle které se Kraj Vysočina zaváže převést a město Třebíč se zaváže převzít silnici III/36075 včetně všech součástí a příslušenství a pozemky par. č. 1498/1 - ost. plocha, silnice, par. č. 1499/2 - ost. plocha, silnice, par. č. 1499/3 - ost. plocha, silnice, par. č. 1499/4 - ost. plocha, silnice, par. č. 1497/1 - ost. plocha, silnice v k. ú. Třebíč a část pozemku par. č. 1134/1 - ost. plocha, silnice v k. ú. Střítež u Třebíče za podmínky předchozí opravy silnice ze strany budoucího dárce.
Termín 13. května 2014