Detail materiálu pro radu čj. RK-08-2005-04

RK-08-2005-04.doc
Číslo jednacíRK-08-2005-04
NázevInformace ke změně termínu vyhlášení Grantových schémat kraje
Zpracoval V. Kotrbová
Předkládá M. Černý
Popis problému

Dne 31. 1. 2005 obdržel kraj Vysočina prostřednictvím Oddělení Sekretariátu Regionální rady Regionu soudržnosti NUTS II Jihovýchod návrh smlouvy o financování grantového schématu Společného regionálního operačního programu (dále jen "smlouva").
Návrh smlouvy obsahuje informaci, že se dokumentace ke grantovým schématům (dále jen "GS") a celá jejich realizace má řídit Operačním manuálem pro grantová schémata implementovaná v rámci SROP, verze 1.3 ze dne 1. 2. 2005 (dále jen "OM GS SROP, verze 1.3").
Pro jednotlivé gestory GS kraje (Oddělení regionálního rozvoje a Oddělení cestovního ruchu Odboru regionálního rozvoje Krajského úřadu kraje Vysočina a Oddělení koncepce vzdělávání Odboru školství, mládeže a sportu Krajského úřadu kraje Vysočina) tedy vyplynula nutnost zapracovat do dokumentace ke GS kraje některé formální změny.
V případě GS Podpora sociální integrace v kraji Vysočina 2004 - 2006:
- upřesnění (jiná formulace) kontroly formálních náležitostí,
- úprava kontroly přijatelnosti,
- doplnění účelových znaků pro zaúčtování dotace ze státního rozpočtu,
- kapitola Změny v průběhu realizace GS,
- účetnictví nositele GS,
- povinné přílohy žádosti (navíc je doklad o prokázání vlastnických vztahů a doklad o posouzení vlivu na životní prostředí).
V případě GS Podpora regionální a místní infrastruktury cestovního ruchu v kraji Vysočina a GS Podpora regionálních a místních služeb cestovního ruchu v kraji Vysočina:
- upravena kritéria přijatelnosti,
- kontrola formálních náležitostí,
- změny u procesu hodnocení,
- změny v průběhu realizace GS,
- účetnictví konečného uživatele.
V případě GS Podpora malých a středních podnikatelů v ekonomicky slabých regionech kraje Vysočina a GS Podpora drobných podnikatelů v ekonomicky slabých regionech kraje Vysočina:
- počet žádostí, které žadatel předkládá (ze 4 na 3),
- kontrola formálních náležitostí (kritéria),
- kontrola přijatelnosti (nová kritéria),
- datum pro vyrozumění neúspěšných žadatelů (místo30 pracovních dnů od uplynutí termínu pro příjem žádostí je 21),
- doplnění nových příloh od CzechInvestu,
Po provedení změn a jejich schválení Radou kraje Vysočina bude dokumentace ke GS předložena Řídícímu orgánu SROP ke schválení. Poté bude možné vyhlásit výzvy k předkládání žádostí o akce.

- - - - - - - - - - - Návrh řešení, zdůvodnění:

Vzhledem k nutnosti zapracovat do dokumentů ke grantovým schématům změny vyplývající z OM GS SROP, verze 1.3, není možné vyhlásit výzvy k předkládání akcí v termínu 16. 2. 2005.

Předpokládaný další postup:
- do 17. 2. 2005 - zapracování změn dokumentů GS gestory GS,
- 22. 2. 2005 předložení změn dokumentů GS ke schválení Radě kraje Vysočina,
- v případě chválení změn dokumentů GS Radou kraje Vysočina předání dokumentů Řídícímu orgánu SROP ke chválení. Předpokládanou lhůtu pro schválení se ani po opakovaných dotazech na odpovědné pracovníky Řídícího orgánu SROP nepodařilo zjistit.

Návrh řešení
Stanoviska