Detail materiálu pro radu čj. RK-04-2005-16

RK-04-2005-16.doc
Číslo jednacíRK-04-2005-16
NázevVeřejná zakázka na stavební práce na provedení stavby "Přístavba tělocvičny s učebnami pro Gymnázium, Vyšší odbornou školu a Integrovanou střední školu Ledeč nad Sázavou" formou veřejné zakázky na stavební práce
Zpracoval Z. Berka
Popis problému

Usnesením 1555/40/2004/RK rada kraje zrušila zadávací řízení veřejné zakázky na stavební práce na stavbu "Přístavba tělocvičny s učebnami pro VOŠ a ISŠS Ledeč nad Sázavou" a uložila odboru majetkovému oznámit zrušení zadávacího řízení.
Schválený rozpočet kraje Vysočina pro rok 2005 obsahuje v Kapitole Nemovitý majetek, investice ve školství částku 36 mil. Kč na realizaci této stavby. Zastupitelstvo města Ledeč nad Sázavou schválilo finanční spoluúčast města na stavbu ve výši 10 mil. Kč, z toho 5 mil. Kč v roce 2005 a 5 mil. Kč v roce 2006, za předpokladu, že do smlouvy o spolufinancování bude zakotvena podmínka, že v případě prodeje tělocvičny či převodu z kraje Vysočina na jiný subjekt obdrží město vložené prostředky zpět.
Dokončení stavby se předpokládá v roce 2006.

Návrh řešení

Návrh předpokládá schválit zahájení zadávacího řízení veřejné zakázky na provedení stavby "Přístavba tělocvičny s učebnami pro Gymnázium, Vyšší odbornou školu a Integrovanou střední školu Ledeč nad Sázavou" formou podlimitní veřejné zakázky na stavební práce zadané v otevřeném řízení dle zákona č. 40/2004 Sb., o veřejných zakázkách.
Současně bude jmenována hodnotící komise veřejné zakázky dle ustanovení § 57 zákona č. 40/2004 Sb., o veřejných zakázkách.
Materiál RK-04-2005-16 př. 1 obsahuje základní údaje zadávací dokumentace pro podlimitní veřejnou zakázku na stavební práce zadanou v otevřeném řízení dle zákona č. 40/2004 Sb., o veřejných zakázkách (dále jen "Základní údaje zadávací dokumentace").
Materiál RK-04-2005-16 př. 2 obsahuje návrh hodnotící komise pro otevírání obálek, posouzení a hodnocení nabídek.
Rozsah předmětu zadání je vymezen zadávací dokumentací stavby.
V souladu s Pravidly pro zadávání veřejných zakázek a zakázek kraje Vysočina, bude členem hodnotící komise člen/členové Zastupitelstva kraje Vysočina. Rada kraje jmenovitě určí člena/členy a náhradníka/náhradníky.
V návrhu a materiálech jsou navrženy reálné termíny vycházející z požadavků zákona o veřejných zakázkách. Zahájení prací je reálné koncem měsíce května 2005 a dokončení stavby se předpokládá do konce listopadu 2006.
K zadání veřejné zakázky se navrhují termíny:
Zveřejnění oznámení zadávacího řízení na centrální adrese: 1. 2. 2005
Konec lhůty pro podávání nabídek: 16. 3. 2005
Způsob hodnocení nabídek: nejnižší cenová nabídka.
Ostatní kritéria jsou pevně nastavena (nehodnotí se):

* termín výstavby - doba plnění: nejpozději do 30. 11. 2006
* délka záruční doby za jakost díla: min. 72 měsíců
* termín nastoupení k odstranění reklamačních vad v průběhu záruční doby po jejich nahlášení: max. 5 dnů.
* bankovní záruky:
- výše bank. záruky za provedení díla: 3 500 000,- Kč
- výše bank. záruky za kvalitu díla: 2 500 000,- Kč
* smluvní pokuty:
- za prodlení s termínem dokončení díla: 50 000,- Kč za každý započatý den prodlení.
- za prodlení s nastoupením k odstranění reklamačních vad v průběhu záruční doby: 5 000,- Kč za každý započatý den prodlení
Požadavky na prokázání základních kvalifikačních předpokladů jsou uvedeny v bodě č. 3 materiálu RK-04-2005-16 př. 1 ("Základní údaje zadávací dokumentace").

Stanoviska
Návrh usnesení

Rada kraje
zahájení zadávacího řízení veřejné zakázky na provedení stavby "Přístavba tělocvičny s učebnami pro Gymnázium, Vyšší odbornou školu a Integrovanou střední školu Ledeč nad Sázavou" formou podlimitní veřejné zakázky na stavební práce zadané v otevřeném řízení dle zákona č. 40/2004 Sb., o veřejných zakázkách, v souladu s materiálem RK-04-2005-16, př. 1;
jmenuje
hodnotící komisi ve složení dle doplněného materiálu RK-04-2005-16, př. 2 a
ukládá
odboru majetkovému, zajistit realizaci veřejné zakázky na základě schváleného zadání, navržených termínů a v souladu s materiálem RK-04-2005-16, př. 1.
Termín dle schválených termínů