Detail materiálu pro radu čj. RK-20-2013-50

RK-20-2013-50.doc  RK-20-2013-50pr01.doc
Číslo jednacíRK-20-2013-50
NázevPodstatná změna č. VII v projektu Transformace Ústavu sociální péče Křižanov II.
Zpracoval J. Bína, Z. Lesinová, E. Pausarová
Předkládá V. Švarcová
Popis problémuV rámci realizace projektu Transformace ÚSP Křižanov II. kraj plánuje nákup pozemku par. č. 490/1 v k. ú. Horní Bobrová. Vzhledem k tomu, že dané území je územním plánem obce určeno k zástavbě, městys Bobrová požádal o zachování části tohoto pozemku pro účely vybudování pozemní komunikace nutné pro rozvoj daného území. Kraj tedy odkoupí menší část pozemku oproti původnímu plánu. V rámci akce ÚSP Křižanov - Infrastruktura k pozemku par. č. 490/1 k. ú. Horní Bobrová (RK 38/2012) bude vybudována technická infrastruktura včetně příjezdové komunikace k danému pozemku a v části pozemku p. č. 490/1, kterou kraj neodkupuje, vznikne obratiště pro vozidla a zároveň bude tento prostor volný pro další rozvoj daného území, neboť nebude časově vázán projekty transformací. S ohledem na tuto skutečnost je nutné nechat danou část pozemku zaměřit a vytýčit. Vznik geometrického plánu na oddělení pozemku je podmíněn změnou v projektu č. VII spočívající v přidání výběrového řízení č. 012 - Výběrové řízení na vyhotovení geometrického plánu. Předpokládaná cena geometrického plánu činí 6 000 Kč včetně DPH. Tuto částku je možné uhradit z rozpočtu projektu, tudíž, bude-li tato změna poskytovatelem dotace schválena, nevzniknou nové nezpůsobilé výdaje, dále nebude nutné navyšovat celkový rozpočet projektu.
Změna v projektu je blíže popsána v příloze RK-20-2013-50, př. 1 (Oznámení příjemce o změnách v projektu).
Návrh řešení Navrhujeme radě kraje schválit oznámení dle materiálu RK-20-2013-50 a uložit odborům majetkovému a sociálních věcí postupovat podle materiálu RK-20-2013-50, př. 1 a zpracovat toto Oznámení do požadovaných příloh MPSV.
StanoviskaStanoviska nebyla vyžádána.
oznámení příjemce o změnách v projektu dle materiálu RK-20-2013-50, př. 1;
ukládá
majetkovému odboru a odboru sociálních věcí postupovat dle materiálu RK-20-2013-50, př. 1 a zapracovat ji do požadovaných příloh MPSV.
Odpovědnost odbor sociálních věcí
Termín 30. 6. 2015