Detail materiálu pro radu čj. RK-03-2005-13

Číslo jednacíRK-03-2005-13
NázevSouhlas se stavbou v k. ú. a obci Havlíčkův Brod
Zpracoval Z. Maštera
Popis problému Kraj Vysočina je na základě zákona 157/2000 Sb. o přechodu některých věcí, práv a závazků z majetku České republiky do majetku krajů a Rozhodnutí Ministerstva dopravy a spojů č. 3796/01-9-KM ze dne 10.9.2001, vlastníkem pozemku par. č. 2573 v k. ú. a obci Havlíčkův Brod. Město Havlíčkův Brod hodlá provést rekonstrukci komunikace ul. Kpt. Nováka a jejího komunikačního připojení na silnici III/34740. Město Havlíčkův Brod jako investor uvedené stavby se obrátilo na kraj Vysočina se žádostí o vydání souhlasu se stavbou komunikačního připojení na uvedeném pozemku, který bude touto stavbou dotčen, se vstupem na uvedený pozemek a s vydáním stavebního povolení. Pokud investor nezíská k tomuto pozemku ve smyslu ustanovení § 58 odst. 2. zák. č. 50/1976 Sb., o územním plánování a stavebním řádu, v platném znění "jiné právo", opravňující je na pozemku ve vlastnictví kraje zřídit příslušné stavby, nemohou být vydána příslušná rozhodnutí dle tohoto zákona.
Návrh řešení Vzhledem k tomu, že uvedenou rekonstrukcí se zlepší dopravní poměry místní komunikace přilehlé k silnici III. tř. doporučuje odbor majetkový vyslovit souhlas jak se vstupem investora a jeho dodavatelů na pozemek par. č. 2573 v k. ú. a obci Havl. Brod, tak i s vydáním stavebního povolení a realizací uvedené stavby.
Stanoviska Odbor dopravy a silničního hospodářství vydal souhlasné stanovisko se touto stavbou dne 13. 12. 2004. Správa a údržba silnic Havlíčkův Brod vydala souhlasné stanovisko dne 29. 8. 2001.
Návrh usnesení Rada kraje souhlasí s vydáním stavebního povolení a realizací stavby Rekonstrukce komunikace ul. Kpt. Nováka, se vstupem investora a jeho dodavatelů na pozemek par. č. 2573 v k. ú. a obci Havlíčkův Brod.
Termín leden 2005