Detail materiálu pro radu čj. RK-18-2013-15

RK-18-2013-15.doc  RK-18-2013-15pr01.pdf  RK-18-2013-15pr02.xls
Číslo jednacíRK-18-2013-15
NázevDarování nemovitého majetku v k. ú. Koňkovice
Zpracoval P. Dvořák
Popis problémuMateriál řeší darování nemovitostí v k. ú. Koňkovice do vlastnictví statutárního města Jihlava.
Zastupitelstvo Kraje Vysočina usnesením č. 0516/06/2011/ZK rozhodlo zrušit ke dni 31. 12. 2011 příspěvkovou organizaci DDM Jihlava a uzavřít s městem Jihlava příslušné smlouvy, mimo jiné i darovací smlouvu týkající se nemovitého majetku zapsaného v katastru nemovitostí. Součástí této darovací smlouvy nebyly všechny stavby, které měl DDM Jihlava v hospodaření v k.ú. Koňkovice a obci Trpišovice, graficky znázorněno v materiálu
RK-18-2013-15, př. 1. Po dokončení příslušných stavebně správních řízení na stavbu umýváren na pozemku par. č. st. 167 včetně technologie čištění a vypouštění odpadních vod a provedení zápisu staveb v katastru nemovitostí, vyjma stavby suchých wc a skladu paliv, dle materiálu RK-18-2013-15, př. 2, tj. staveb, které jsou součástí stanové základny v k. ú. Koňkovice a obci Trpišovice, zapsaných u Katastrálního úřadu pro Vysočinu, Katastrálního pracoviště Havlíčkův Brod na listu vlastnictví 1817. Výše uvedené stavby užívá ke své činnosti Dům dětí a mládeže Jihlava, příspěvková organizace, zřizovaná statutárním městem Jihlava, dle smlouvy o výpůjčce uzavřené s Krajem Vysočina na dobu určitou do 30. 6. 2013.
Návrh řešení Po dokončení zděné stavby umýváren včetně technologie čištění odpadních vod včetně zápisu pěti staveb dřevěných ubytovacích chatek a dřevěného skladu do katastru nemovitostí, včetně dřevěné stavby suchých wc a skladu paliv - stavby nepodléhají zápisu v katastru nemovitostí, lze stavby převést darem do vlastnictví současného zřizovatele DDM Jihlava, tj. statutárního města Jihlavy. OM navrhuje, darovat statutárnímu městu Jihlava nemovitý majetek dle materiálu RK-18-2013-15, př. 2.
Návrh usnesení předpokládá rozhodnout zveřejnit záměr darování nemovitého majetku dle materiálu RK-18-2013-15, př. 2, včetně součástí a příslušenství do vlastnictví statutárního města Jihlava, na úřední desce Krajského úřadu Kraje Vysočina a doporučit zastupitelstvu kraje rozhodnout převést darem z vlastnictví Kraje Vysočina nemovitý majetek dle materiálu RK-18-2013-15, př. 2, včetně součástí a příslušenství do vlastnictví statutárního města Jihlava, IČO: 00286010.
Darovací smlouva není předkládána, neboť se jedná se o standardní smlouvu.
StanoviskaOŠMS doporučuje navrhované řešení. Jedná se o dokončení majetkového vypořádání v souvislosti s převzetím vzdělávací činnosti domu dětí a mládeže statutárním městem Jihlava. Uvedené stavby nebyly součástí předávacího protokolu při předání a převzetí movitých věcí mezi krajem a městem.
zveřejnit záměr darování nemovitého majetku dle materiálu RK-18-2013-15, př. 2, včetně součástí a příslušenství do vlastnictví statutárního města Jihlava, na úřední desce Krajského úřadu Kraje Vysočina;
doporučuje
Termín 25. 6. 2013