Detail materiálu pro radu čj. RK-15-2013-68

RK-15-2013-68.doc  RK-15-2013-68pr01.pdf
Číslo jednacíRK-15-2013-68
NázevUzavření smlouvy o budoucí darovací smlouvě - k. ú. Stříbrné Hory u Přibyslavi
Zpracoval J. Mrázková
Popis problémuPředkládaný materiál řeší uzavření smlouvy o budoucí darovací smlouvě na část pozemku v k. ú. Stříbrné Hory u Přibyslavi, který má být zastavěn chodníkem budovaným obcí.
Usnesením 1704/36/2010/RK rada kraje vyslovila souhlas se stavbou Chodníky Stříbrné Hory , kterou měl být dotčen mimo jiné i pozemek par. č. 585/2 v k. ú. Stříbrné Hory u Přibyslavi ve vlastnictví kraje Vysočina. Současně se souhlasem rozhodla uzavřít nepojmenovanou smlouvu mezi krajem Vysočina a obcí Stříbrné Hory a zveřejnit záměr darování části výše uvedeného pozemku do vlastnictví obce Stříbrné Hory. V souladu s tímto usnesením byla dne 26. 11. 2010 uzavřena smlouva zakládající právo provést stavbu chodníku na pozemku ve vlastnictví Kraje Vysočina a na úřední desce krajského úřadu proběhlo ve dnech 26. 11. - 27. 12. 2010 zveřejnění záměru darování části pozemku par. č. 585/2 v k. ú. Stříbrné Hory u Přibyslavi zastavěného chodníkem do vlastnictví obce Stříbrné Hory.
Odbor výstavby Městského úřadu Přibyslav vydal dne 13. 12. 2010 rozhodnutí o umístění stavby Chodník Stříbrné Hory mimo jiné i na pozemku ve vlastnictví Kraje Vysočina.
Obec nyní předložila Státnímu fondu dopravní infrastruktury žádost o poskytnutí dotačních prostředků na výše uvedenou stavbu a jako doklad prokazující budoucí vlastnické právo k pozemku dotčenému stavbou chodníku předložila smlouvu zakládající právo provést stavbu ze dne 26. 11. 2010. Dle sdělení SFDI je tato smlouva nedostatečná a je třeba předložit nejpozději do 17. 5. 2013 smlouvu o budoucí darovací smlouvě. Z tohoto důvodu obec žádá o uzavření této smlouvy.
Návrh řešení OM navrhuje uzavřít mezi Krajem Vysočina a obci Stříbrné Hory smlouvu o budoucí darovací smlouvě na část pozemku par. č. 585/2 v k. ú. Stříbrné Hory u Přibyslavi zastavěnou chodníkem tak, jak byl zveřejněn záměr darování již v roce 2010. Budoucí darování je v souladu se Zásadami Zastupitelstva Kraje Vysočina pro převod nemovitého majetku ve vlastnictví kraje Vysočina - čl. II, odst. 2., pozemek bude sloužit pro veřejně prospěšné účely a nebude užíván komerčně, bude zastavěn chodníkem ve vlastnictví obce Stříbrné Hory.
Smlouva není předkládána, jedná se o standardní typ smlouvy.
Návrh usnesení předpokládá doporučit zastupitelstvu kraje rozhodnout uzavřít mezi Krajem Vysočina a obcí Stříbrné Hory smlouvu o budoucí darovací smlouvě na část pozemku dotčeného stavbou chodníku.
StanoviskaUsnesením 1704/36/2010/RK rada kraje souhlasila se stavbami na pozemcích dle materiálu RK-36-2010-05, př. 1 a rozhodla uzavřít nepojmenované smlouvy, prokazující právo stavebníků provést stavby na pozemcích dle materiálu RK-36-2010-05, př. 1 a zveřejnit záměr darování částí pozemků zastavěných chodníky - par. č. 585/2 v k. ú. Stříbrné Hory u Přibyslavi a par. č. 3191/2 a par. č. 3191/30 v k. ú. Havlíčkův Brod.

KSUSV a ODSH požaduje po realizaci stavby chodníku provedení majetkového vypořádání mezi Krajem Vysočina a obcí Stříbrné Hory.
doporučuje
zastupitelstvu kraje rozhodnout uzavřít mezi Krajem Vysočina a obcí Stříbrné Hory smlouvu o budoucí darovací smlouvě, kterou se kraj zaváže darovat obci část pozemku par. č. 585/2 v k. ú. Stříbrné Hory u Přibyslavi, obec Stříbrné Hory zastavěnou chodníkem a obec se zaváže chodníkem zastavěnou část uvedeného pozemku do svého vlastnictví nabýt.
Termín 14. května 2013