Detail materiálu pro radu čj. RK-14-2013-26

RK-14-2013-26.doc  RK-14-2013-26pr01.doc
Číslo jednacíRK-14-2013-26
NázevSmlouva o využití webové aplikace eAmbulance s Oborovou zdravotní pojišťovnou zaměstnanců bank, pojišťoven a stavebnictví
Zpracoval V. Jáchim
Předkládá P. Pavlinec
Popis problémuV roce 2012 byl odbor informatiky osloven zástupci Oborové zdravotní pojišťovny zaměstnanců bank, pojišťoven a stavebnictví s žádostí o možnost spolupráce na využití eAmbulance pro potřeby asistenční služby této zdravotní pojišťovny.
Na základě technické a administrativní analýzy byla pro tento účel připravena speciální role v aplikaci eAmbulance využitelná pro potřeby pojišťovny a návrh smlouvy, který odsouhlasily kromě pojišťovny i všechny krajské nemocnice (vzhledem k problematice využití osobních údajů).

Hlavní specifika pro poskytnutí přístupu pojišťovny do eAmbulance jsou:
* ZP bude mít vlastní přístup, který bude šitý na míru a odlišný od přístupu nemocnic.
* ZP bude moci pouze objednávat do internetově otevřených ambulancí pacienty, u kterých znají celé rodné číslo, a jen tyto objednávky mazat či měnit.
* Bude moci také zřizovat účet svým klientům. Další práva mít nebude.

Smlouva včetně finančních náležitostí je uvedena jako příloha č. 1 materiálu. Finance, které kraj získá z plnění smlouvy, navrhujeme dále využít pro další rozvoj aplikace eAmbulance. Návrh na rozpočtové opatření bude předložen radě kraje po podpisu smlouvy za všechny smluvní strany.
Návrh řešení Na základě výše uvedených informací navrhujeme radě kraje schválit uzavření smlouvy dle přílohy 1 materiálu.
StanoviskaOdbor zdravotnictví nemá k materiálu připomínky.
OddPKŽÚ nemá k návrhu usnesení připomínky.
uzavřít smlouvu o využití webové aplikace eAmbulance dle materiálu RK-14-2013-26, př. 1.
Odpovědnost odbor informatiky
Termín 31. 5. 2013