Detail materiálu pro radu čj. RK-14-2013-18

RK-14-2013-18.doc  RK-14-2013-18pr01.rtf  RK-14-2013-18pr02.pdf
Číslo jednacíRK-14-2013-18
NázevUzavření smlouvy o zřízení věcného břemene a zrušení části věcného břemene v k. ú. Třebíč
Zpracoval H. Brázdilová
Popis problémuKraj Vysočina je vlastníkem pozemků par. č. 995/1, 995/5 a 2429 v k. ú. Třebíč a obci Třebíč, vedených v katastru nemovitostí na LV č. 1883.
Dne 12. 5. 2009 Kraj Vysočina, jako povinný z věcného břemene uzavřel na těchto pozemcích se společností TTS energo, s.r.o., jako oprávněným z věcného břemene, smlouvu o zřízení věcného břemene, spočívající v právu užívání částí těchto pozemků za čelem zřízení a provozování stavby Nemocnice - napojení kotelny Janáčkovo stromořadí na centrální zásobování teplem .
Kraj Vysočina rozhodl o realizaci stavby Zdravotnická záchranná služba Kraje Vysočina - výjezdové stanoviště Třebíč . Tato stavba si vynutila i přeložku části výše uvedeného teplovodu na výše uvedených pozemcích, na kterou dal vlastník teplovodu - TTS energo, s.r.o. investorovi - Kraji Vysočina souhlas.
Investor s ním také předběžně dojednal uzavření smlouvy o zřízení věcného břemene a zrušení části věcného břemene týkající se přeložky teplovodu. Smlouva bude uzavírána bezúplatně, jelikož se jedná o vynucenou přeložku vyvolanou akcí Kraje Vysočina.
Návrh řešení Odbor majetkový navrhuje radě kraje rozhodnout uzavřít bezúplatnou smlouvu o zřízení věcného břemene na přeložku teplovodu a zrušení části věcného břemene původní trasy teplovodu na pozemcích par. č. 995/1, 995/5 a 2429 v k. ú. Třebíč a obci Třebíč mezi vlastníkem těchto pozemků, tj. Krajem Vysočina, jako povinným z věcného břemene a společností TTS energo, s.r.o., jako oprávněným z věcného břemene. Veškeré náklady spojené s vynucenou přeložkou je povinen nést investor přeložky.
StanoviskaStanoviska nebyla vyžádána.
uzavřít bezúplatnou smlouvu o zřízení věcného břemene na přeložku teplovodu a zrušení části věcného břemene původní trasy teplovodu na pozemcích par. č. 995/1, 995/5 a 2429 v k. ú. Třebíč a obci Třebíč mezi Krajem Vysočina na straně vlastníka pozemků a povinného z věcného břemene a společností TTS energo, s.r.o. na straně oprávněného z věcného břemene dle materiálů RK-14-2013-18, př. 1 a RK-14-2013-18, př. 2.
Termín 31. 7. 2013