Detail materiálu pro radu čj. RK-13-2013-55

RK-13-2013-55.doc  RK-13-2013-55pr01.pdf
Číslo jednacíRK-13-2013-55
NázevNávrh jmenování zástupce Kraje Vysočina do Rady Národní sítě Zdravých měst ČR
Zpracoval D. Kratochvílová
Předkládá I. Fryšová
Popis problémuJedná se o jmenování zástupce Kraje Vysočina do voleb orgánů Národní sítě Zdravých měst České republiky (dále jen NSZM ČR ), která zastřešuje Zdravá města a regiony v ČR a jíž je Kraj Vysočina od roku 2004 řádným členem.
Rada kraje svým usnesením č. 0374/09/2011/RK nominovala v roce 2011 jako zástupce do voleb orgánů NSZM ČR za Kraj Vysočina Ing. Bc. Martina Hyského, radního pro oblast regionálního rozvoje ( Rada kraje jmenuje zástupce za kraj Vysočina do voleb orgánů NSZM ČR Ing. Bc. Martina Hyského ... ). Ing. Bc. Martin Hyský byl zvolen druhým místopředsedou této organizace.
Volby Rady a Revizní komise NSZM ČR probíhají v souladu se Stanovami NSZM ČR (výňatek ze stanov je součástí materiálu RK-13-2013-55, př. 1) pravidelně po dvou letech, kdy končí i funkční období dosavadních zvolených zástupců.
Návrh řešení Na Valné hromadě NSZM ČR, která se bude konat dne 24. 4. 2013 v Jihlavě, proběhnou řádné volby Rady a Revizní komise NSZM ČR. Uvedené orgány NSZM ČR budou řídit a reprezentovat asociaci po dobu následujících dvou let.
Odbor regionálního rozvoje Krajského úřadu Kraje Vysočina (dále jen ORR ) navrhuje Radě Kraje Vysočina jmenovat Ing. Bc. Martina Hyského, člena Rady Kraje Vysočina pro oblast regionálního rozvoje a územního plánování a rovněž politika projektu Zdravý Kraj Vysočina a místní Agendy 21 zástupcem Kraje Vysočina do voleb orgánů Národní sítě Zdravých měst ČR.
StanoviskaStanoviska nebyla vyžádána.
jmenuje
Ing. Bc. Martina Hyského zástupcem Kraje Vysočina do voleb orgánů Národní sítě Zdravých měst ČR.
Odpovědnost ORR
Termín 24. 4. 2013