Detail materiálu pro radu čj. RK-01-2005-17

Číslo jednacíRK-01-2005-17
NázevProdej pozemku v k. ú. Skrýšov a obci Pelhřimov
Zpracoval M. Jaroš
Popis problému Vysočina se stala na základě zákona č. 157/2000 Sb., o přechodu některých věcí, práv a závazků z majetku ČR do majetku krajů, v platném znění a Rozhodnutí MDS ČR čj. 3796/01-9-KM ze dne 10. 9. 2001 vlastníkem silnic II. a III. třídy na území kraje Vysočina. Odbor majetkový obdržel žádost Jiřího Kmocha o odprodej pozemku par. č. 708/3 - ostatní plocha, silnice o výměře 38 m2 v k. ú. Skrýšov u Pelhřimova a obci Pelhřimov. Tento pozemek má zaplocen a tvoří zahradu u jeho RD. Pozemek vznikl zaměřením skutečného stavu na základě geometrického plánu č. 155-182/2004, kterým se oddělil z pozemku par. č. 708 - ostatní plocha, silnice o výměře 10 491 m2, který Katastrální úřad pro Vysočinu, katastrální pracoviště Pelhřimov vede na listu vlastnictví č. 96 pro výše uvedené k. ú. a obec.
Návrh řešení Odbor majetkový navrhuje dle článku II. odst. 3 písm. a) Zásad Zastupitelstva kraje Vysočina pro převod nemovitého majetku ve vlastnictví kraje Vysočina přímý prodej pozemku par. č. 708/3 v k. ú. Skrýšov a obci Pelhřimov žadateli. Převodem výše uvedeného pozemku dojde ke sjednocení vlastnictví pozemků uvnitř zahrady. Převáděný pozemek bude dodatkem zřizovací listiny vyjmut se správy příspěvkové organizace kraje Vysočina s názvem Správa a údržba silnic Pelhřimov. Návrh předpokládá schválení zveřejnění záměru prodeje pozemku na úřední desce krajského úřadu.
Stanoviska Správa a údržba silnic Pelhřimov souhlasí s prodejem pozemku. Odbor dopravy a silničního hospodářství souhlasí s prodejem pozemku. Městský úřad v Pelhřimově nemá o předmětný pozemek zájem.
Návrh usnesení Rada kraje schvaluje zveřejnění záměru prodeje pozemku par. č. 708/3 - ostatní plocha, silnice o výměře 38 m2 v k. ú. Skrýšov u Pelhřimova a obci Pelhřimov dle geometrického plánu č. 155-182/2004
Termín leden 2005