Detail materiálu pro radu čj. RK-11-2013-48

RK-11-2013-48.doc  RK-11-2013-48pr01.pdf  RK-11-2013-48pr02.doc
Číslo jednacíRK-11-2013-48
Název1. Monitorovací zpráva projektu Transformace Ústavu sociální péče Křižanov I.
Zpracoval J. Bína, E. Komínková
Předkládá V. Švarcová
Popis problémuKraj Vysočina podal dne 29. 6. 2012 do Integrovaného operačního programu projekt Transformace ÚSP Křižanov I. pod registračním č. CZ.1.06/3.1.00/07.08353. Tento projekt zahajuje proces částečné transformace ÚSP Křižanova, p. o., jehož cílem je vytvořit 4 domácnosti o max. počtu 6 osob na domácnost prostřednictvím výstavby 2 objektů v Bystřici nad Pernštejnem a 2 objektů ve Velkém Meziříčí s kapacitou 24 lůžek pro uživatele s mentálním a kombinovaným postižením. V objektech bude poskytována komunitním způsobem sociální služba chráněné bydlení a domov pro osoby se zdravotním postižením.

Dle stanoveného harmonogramu projektu byla dne 30. 9. 2012 ukončena 1. etapa projektu pod názvem Etapa přípravy akcí, která probíhala od 29. 6. 2012. Z této etapy byla zpracována Monitorovací zpráva, kterou nyní předkládáme radě kraje jako materiály
RK-11-2013-48, př. 1. Po finalizaci monitorovací zprávy bube v systému Benefit zpracována Žádost o platbu a včetně požadovaných příloh MPSV bude odeslána na příslušnou pobočku CRR.
1. etapa projektu byla zahájena předložením projektové žádosti, dále docházelo k jejímu následnému doplňování a specifikování, k procesu posuzování a hodnocení projektu. V průběhu období 1. etapy došlo k odkupu některých pozemkům se všemi právními náležitostmi. Souběžně s 1. etapou probíhala setkání transformačního týmu a procesy transformace (příprava uživatelů na stěhování nových objektů rodinného typu atd.) v zařízení ÚSP Křižanov, p. o.
Během přípravné fáze a 1. etapy projektu došlo k několika výběrovým řízením (dle druhu zakázky). Jednalo se o průzkum trhu a výběr nejlepší cenové nabídky v případě vypracování znaleckých posudků na vybrané nemovitosti, geodetické zaměření pozemků a vypracování investičního záměru. Dále se jednalo o realizaci veřejné zakázky na vypracování projektové dokumentace a zajištění autorského dozoru.
Monitorovací zpráva je zpracovávána až nyní v souvislosti se specifickými procesy schvalování, které byly ukončeny vydáním Registrace akce a Rozhodnutím o poskytnutí dotace dne 27. 2. 2013.
Bližší informace o průběhu 1. etapy a finančních prostředcích vynaložených na projekt jsou zpracovány v RK-11-2013-48, př. 1 (Monitorovací zpráva).
Návrh řešení Navrhujeme radě kraje, aby schválila zprávu dle materiálu RK-11-2013-48, př. 1 a uložila odboru sociálních věcí povinnost odeslat tyto materiály na příslušnou pobočku Centra pro regionální rozvoj včetně požadovaných příloh MPSV. V materiálu RK-11-2013-48, př. 2 je připojeno prohlášení, které musí být přiloženo k monitorovací zprávě a k žádosti o platbu.
StanoviskaStanovisko ekonomického odboru: Ekonomický odbor nemá připomínky k návrhu usnesení.
Stanovisko projektové kanceláře: Grémium ředitele bere monitorovací zprávu na vědomí.
monitorovací zprávu projektu dle materiálů RK-11-2013-48, př. 1 a RK-11-2013-48, př. 2;
prohlašuje
skutečnosti uvedené v materiálu RK-11-2013-48, př. 2;
ukládá
odboru sociálních věcí odeslat tyto materiály na příslušnou pobočku Centra pro regionální rozvoj včetně příloh požadovaných MPSV.
Odpovědnost odbor sociálních věcí
Termín 27. 3. 2013