Detail materiálu pro radu čj. RK-09-2013-56

NázevFOND VYSOČINY - grantový program Prodejny regionálních produktů 2013
Zpracoval I. Hájková
Předkládá I. Fryšová
Popis problémuJedná se o návrh na vyhlášení grantového programu na podporu prodeje regionálních produktů na Vysočině s maximální dotací 150 000 Kč na jeden projekt. Důležitou podmínkou pro vyplacení dotace je doložit při předkládání závěrečné zprávy o realizaci projektu vlastnictví statutu Prodejna regionálních produktů , který uděluje příslušná certifikační komise.
Návrh řešení Odbor regionálního rozvoje Krajského úřadu Kraje Vysočina navrhuje vyhlásit grantový program na podporu prodejců regionálních produktů na Vysočině formou příspěvku na pořízení nového zařízení či vybavení prodejny, případně rozšíření prodejních prostor.
Distribuce místních regionálních produktů do certifikovaných kamenných obchodů přinese konkurenční výhodu jak prodejcům (zviditelnění, rozšíření o specifický sortiment) tak producentům (propagace a rozšíření odbytišť). Tato podpora je významná také z pohledu zajištění stability a udržení zaměstnanosti podnikatelských subjektů. V souladu se schválenou alokací Fondu Vysočiny je navržen objem finančních prostředků pro tento grantový program ve výši 1 500 000 Kč.
StanoviskaStanovisko odboru regionálního rozvoje:
Předložený grantový program je plně v souladu s Programem rozvoje Kraje Vysočina. Grantový program splňuje podmínky Statutu účelového Fondu Vysočiny a obsahuje informace pro vyhlášení grantového programu obsažené v článku 7 bodu 3) pod písm. a) - písm. o) tohoto Statutu. Odbor regionálního rozvoje vydává stanovisko, že předložený grantový program je po formální stránce způsobilý k vyhlášení.

Stanovisko odboru informatiky:
Dotace byla zaevidována v systému eDotace - ID FV00625
doporučuje
zastupitelstvu kraje vyhlásit grantový program Prodejny regionálních produktů 2013 dle materiálu RK-09-2013-56, př. 1.
Odpovědnost odbor regionálního rozvoje
Termín 2. 4. 2013