Detail materiálu pro radu čj. RK-09-2013-05

RK-09-2013-05.doc  RK-09-2013-05pr01.pdf
Číslo jednacíRK-09-2013-05
NázevDarování pozemku v k. ú. a obci Křoví
Zpracoval M. Slánský
Popis problémuJedná se o bezúplatný převod pozemku obci Křoví.
Odbor majetkový obdržel žádost obce Křoví o majetkoprávní vypořádání pozemku par. č. 824/12 - ostatní plocha, silnice o výměře 8286 m2 v k. ú. a obci Křoví. Důvodem žádosti je skutečnost, že komunikace nacházející se na tomto pozemku byla již dříve vyřazena ze silniční sítě a je v majetku výše uvedené obce.
Pozemek je zapsán na listu vlastnictví č. 364 pro k. ú. a obec Křoví u Katastrálního úřadu pro Vysočinu, Katastrálního pracoviště Velké Meziříčí.
Návrh řešení Odbor majetkový navrhuje darovat pozemek par. č. 824/12 - ostatní plocha, silnice o výměře 8286 m2 v k. ú. a obci Křoví. Tímto převodem dojde ke sjednocení vlastnictví stavby s pozemkem (pozemek a silnice). Návrh je v souladu s příslušnými ustanoveními přijatých Zásad Zastupitelstva Kraje Vysočina pro převod nemovitého majetku ve vlastnictví Kraje Vysočina, neboť pozemky budou využívány nekomerčně pro veřejně prospěšné účely - veřejná místní komunikace.
Záměr darovat výše uvedený pozemek je třeba zveřejnit dle ust. § 18 odst. 1 zákona č. 129/2000 Sb., o krajích, v platném znění, po dobu 30-ti dnů na úřední desce krajského úřadu.
Návrh usnesení předpokládá rozhodnout o zveřejnění záměru darování pozemku a doporučit zastupitelstvu rozhodnout o převodu pozemku darem.
StanoviskaKrajská správa a údržba silnic Vysočiny, příspěvková organizace s darováním souhlasí.
Odbor dopravy a silničního hospodářství s darováním souhlasí.
zveřejnit záměr darovat pozemek par. č. 824/12 - ostatní plocha, silnice o výměře 8286 m2 v k. ú. a obci Křoví do vlastnictví obce Křoví;
doporučuje
zastupitelstvu kraje rozhodnout převést darem pozemek par. č. 824/12 - ostatní plocha, silnice o výměře 8286 m2 v k. ú. a obci Křoví, z vlastnictví Kraje Vysočina do vlastnictví obce Křoví.
Termín 30. 6. 2013