Detail materiálu pro radu čj. RK-08-2013-26

RK-08-2013-26.doc
Číslo jednacíRK-08-2013-26
NázevNávrh na vyřazení nepotřebného majetku - Odborné učiliště a Praktická škola, Černovice, Mariánské náměstí 72
Zpracoval H. Procházková
Předkládá M. Pech
Popis problémuV souladu se Zásadami Zastupitelstva Kraje Vysočina o vymezení majetkových práv
a povinností příspěvkových organizací zřizovaných Krajem Vysočina a Metodickým pokynem, kterým se upravuje postup a praktické provedení některých majetkových úkonů, podalo Odborné učiliště a Praktická škola, Černovice, Mariánské náměstí 72 (dále jen OU a PrŠ Černovice) návrh na vyřazení nepotřebného majetku.
Dne 3. 1. 2013 rozhodl písemně ředitel OU a PrŠ Černovice o nepotřebném hmotném majetku:
* Automobil Renault MASTER 2,5 D, inventární číslo DHM/0000028, pořízen v roce 2003, pořizovací cena 400 000 Kč. Zůstatková cena 10 000 Kč (odpis je stanoven na první čtvrtletí roku 2013).
Automobil byl využíván k přepravě žáků školy. Automobil má najeto 152 214 km. Vzhledem ke špatnému technickému stavu, který plně neodpovídá podmínkám provozu na pozemních komunikacích a stáří vozidla by bylo nutné investovat nemalé finanční prostředky na celkovou opravu, aby byla plně zajištěna bezpečnost přepravovaných osob. V roce 2012 škola zakoupila jiný automobil a výše uvedené vozidlo se stalo pro organizaci nepotřebným.
Nabídka majetku byla zveřejněna na www stránkách Kraje Vysočina od 7. 1. 2013 po dobu 14 dnů. O tento majetek neprojevila zájem žádná organizace zřizovaná Krajem Vysočina ani žádný jiný zájemce. OU a PrŠ Černovice navrhuje nabídnout vozidlo k prodeji prostřednictvím autobazaru nebo inzerce za nejvýše nabízenou cenu.
Návrh řešení OŠMS navrhuje, aby rada kraje vyslovila souhlas s vyřazením výše uvedeného nepotřebného majetku dle návrhu OU a PrŠ Černovice.
StanoviskaStanoviska nebyla vyžádána.
souhlasí
s vyřazením automobilu Renault MASTER 2,5 D, inventární číslo DHM/0000028, rok pořízení 2003 z majetku kraje způsobem navrženým Odborným učilištěm a Praktickou školou, Černovice, Mariánské náměstí 72 dle materiálu RK-08-2013-26.
Odpovědnost odbor školství, mládeže a sportu, ředitel Odborného učiliště a Praktické školy, Černovice, Mariánské náměstí 72
Termín 30. 06. 2013