Detail materiálu pro radu čj. RK-08-2013-09

RK-08-2013-09.doc  RK-08-2013-09pr01.pdf
Číslo jednacíRK-08-2013-09
NázevDarování pozemků v k. ú. a obci Třešť
Zpracoval J. Mrázková
Popis problémuMateriál řeší darování částí pozemků par. č. 1536/12 a par. č 1536/13 v k. ú. a obci Třešť z vlastnictví Kraje Vysočina do vlastnictví města Třešť za účelem rozšíření stávajícího hřiště sloužícího pro potřebu Základní školy v Třešti a Krajem zřizované Střední odborné školy a Středního odborného učiliště Třešť.
Na OM se obrátilo město Třešť se žádostí o darování části pozemku par. č. 1536/12 v rozsahu cca 300 m2 a části pozemku par. č. 1536/13 v rozsahu cca 40 m2 v k. ú. a obci Třešť. Město Třešť připravuje akci Třešť - Rekonstrukce stávajícího hlinitopísčitého hřiště kopané na víceúčelové . Tato stavba spočívá v nahrazení stávajícího písčitého povrchu hřiště na povrch s umělou trávou 3. generace. Vzhledem k tomu, že na stavbu mají být čerpány dotační prostředky, je třeba vybudovat hřiště tak, aby odpovídalo platným normám. Tato skutečnost představuje rozšíření hřiště jak na další pozemky ve vlastnictví města Třešť, tak na pozemky ve vlastnictví Kraje Vysočina par. č. 1536/12 a par. č. 1536/13 v k. ú. Třešť, a to ve výše uvedeném rozsahu. Nově vybudované hřiště bude sloužit tak jako dosud žákům základní školy a studentům krajské střední školy.
S ohledem na skutečnost, že město hodlá čerpat dotační prostředky, je nezbytné, aby investor získal vlastnické právo k pozemkům dotčeným stavbou, popř. uzavřel budoucí darovací smlouvu.
Návrh řešení Odbor majetkový navrhuje požadované části pozemku par. č. 1536/12 a par. č. 1536/13 v k. ú.Třešť darovat do vlastnictví města Třešť. Město Třešť musí na své náklady vyhotovit geometrický plán na rozdělení pozemků tak, aby zastupitelstvo kraje mohlo rozhodovat o již oddělených pozemcích.
V souladu s ustanovením § 18 odst. 1 zákona č. 129/2000 Sb., o krajích, v platném znění je nezbytné zveřejnit na úřední desce krajského úřadu záměr darování částí požadovaných pozemků.
Darování pozemku do vlastnictví města Třešť je v souladu se Zásadami Zastupitelstva kraje Vysočina pro převod nemovitého majetku ve vlastnictví kraje Vysočina - čl. II, odst. 2. Darovaný pozemek bude sloužit pro veřejně prospěšné účely - sportovní hřiště užívané jak žáky základní školy, tak studenty krajské střední školy. V případě kladného rozhodnutí o darování, bude pozemek vyjmut dodatkem zřizovací listiny z hospodaření Střední odborné školy a Středního odborného učiliště Třešť.
Návrh usnesení předpokládá
* Vzít na vědomí zveřejnění záměru darování části pozemku par. č. 1536/12 v rozsahu cca 300 m2 a par. č. 1536/13 v rozsahu cca 40 m2 v k. ú. a obci Třešť z vlastnictví Kraje Vysočina do vlastnictví města Třešť.
* Doporučit zastupitelstvu kraje rozhodnout darovat části pozemku par. č. 1536/12 v rozsahu cca 300 m2 a par. č. 1536/13 v rozsahu cca 40 m2 v k. ú. a obci Třešť z vlastnictví Kraje Vysočina do vlastnictví města Třešť.
StanoviskaStřední odborná škola a Střední odborné učiliště Třešť:
Rozšířením a úpravou stávajícího hřiště, které rovněž pravidelně využíváme pro výuku tělesné výchovy a jiné sportovní činnosti, nebudou omezeny žádným způsobem možné aktivity školy. Naopak záměr města Třešť výrazně zkvalitní podmínky pro sportovní vyžití našich žáků.
Jediný věcný požadavek, který máme k tomuto záměru, je zachování průjezdnosti za budovami internátu, kotelnami a pavilonem s tělocvičnami tak, aby byl v souladu s požárními předpisy.
Jako správce uvedeného majetku doporučuji vydání kladného stanoviska k žádosti města Třešť.
OŠMT souhlasí s darováním částí pozemku par. č. 1536/12 v rozsahu cca 300 m2 a par. č. 1536/13 v rozsahu cca 40 m2 v k. ú. Třešť za účelem rekonstrukce stávajícího hřiště do vlastnictví města Třešť.
bere na vědomí
zveřejnění záměru darování části pozemku par. č. 1536/12 - ost. plocha, zeleň v rozsahu cca 300 m2 a části pozemku par. č. 1536/13 - ost. plocha, zeleň v rozsahu cca 40 m2 v k. ú. Třešť z vlastnictví Kraje Vysočina do vlastnictví města Třešť na úřední desce Krajského úřadu Kraje Vysočina;
doporučuje
zastupitelstvu kraje rozhodnout převést darem část pozemku par. č. 1536/12 - ost. plocha, zeleň v k. ú. Třešť v rozsahu cca 300 m2 a část pozemku par. č. 1536/13 - ost. plocha, zeleň v rozsahu cca 40 m2 z vlastnictví Kraje Vysočina do vlastnictví města Třešť.
Termín- dubna 2013- 2