Detail materiálu pro radu čj. RK-07-2013-10

RK-07-2013-10.doc  RK-07-2013-10pr01.pdf
Číslo jednacíRK-07-2013-10
NázevDarování pozemku v obci a k. ú. Matějov
Zpracoval I. Flekalová
Popis problémuJedná se o darování pozemku obci Matějov podél silnice III/3538.
Obec Matějov požádala Kraj Vysočina o darování pozemku par. č. 222/2 o výměře 15 m2 odděleného geometrickým plánem č. 382-59/2011 z pozemku par. č. 222 v obci a k. ú. Matějov. Pozemek oddělený tímto geometrickým plánem je pro Kraj Vysočina nepotřebný a může být převeden do vlastnictví obce Matějov. Pozemek par. č. 222 v obci a k. ú. Matějov nabyl Kraj Vysočina na základě zákona č. 157/2000 Sb. o přechodu některých práv, věcí a závazků z majetku České republiky do majetku krajů a Zřizovací listinou a Dodatkem zřizovací listiny č. 357 byl pozemek svěřen do správy, nyní k hospodaření příspěvkové organizaci kraje s názvem Krajská správa a údržba silnic Vysočiny. Pozemek je veden Katastrálním úřadem pro Vysočinu, Katastrálním pracovištěm Žďár nad Sázavou pro k. ú. a obec Matějov na listu vlastnictví č. 166.
Návrh řešení OM navrhuje převést darem pozemek par. č. 222/2 o výměře 15 m2, oddělený z pozemku par. č. 222 dle geometrického plánu č. 382-59/2011, vše v obci a k. ú. Matějov z vlastnictví Kraje Vysočina do vlastnictví obce Matějov. Tomu však musí předcházet zveřejnění záměru darování uvedeného pozemku na úřední desce Krajského úřadu Kraje Vysočina po zákonem stanovenou dobu. Požadovaný pozemek není zastavěn silnicí a je pro kraj nepotřebný. Darování je v souladu se Zásadami Zastupitelstva kraje Vysočina pro převod nemovitého majetku ve vlastnictví kraje Vysočina - čl. II., odst. 2. Pozemek bude sloužit pro veřejně prospěšné účely a nebude využíván komerčně.
Darovací smlouva není předkládána, protože se jedná o standardní smlouvu.
Návrh usnesení předpokládá rozhodnout zveřejnit záměr darování uvedeného pozemku do vlastnictví obce Matějov na úřední desce krajského úřadu a doporučit zastupitelstvu kraje rozhodnout převést darem uvedený pozemek z vlastnictví Kraje Vysočina do vlastnictví obce Matějov.
StanoviskaKrajská správa a údržba silnic Vysočiny, pracoviště Žďár nad Sázavou souhlasí s darováním uvedeného pozemku. ODSH s uvedeným převodem také souhlasí.
zveřejnit na úřední desce Krajského úřadu Kraje Vysočina záměr darovat pozemek par. č. 222/2 o výměře 15 m2, oddělený z pozemku par. č. 222 dle geometrického plánu
č. 382-59/2011 v obci a k. ú. Matějov z vlastnictví Kraje Vysočina do vlastnictví obce Matějov;
doporučuje
zastupitelstvu kraje rozhodnout převést darem pozemek par. č. 222/2 o výměře 15 m2, oddělený z pozemku par. č. 222 dle geometrického plánu č. 382-59/2011 v obci a k. ú. Matějov z vlastnictví Kraje Vysočina do vlastnictví obce Matějov.
Termín 2. 4. 2013